112

Pożar w Łagiewnikach: Zginęła jedna osoba


W środę, 15 stycznia, w mieszkaniu przy ul. Zielińskiego 4 w Bytomiu - Łagiewnikach doszło do pożaru. Prawdopodobnie przyczyną było zaprószenie ognia.

Reklama

W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Jedna z nich zmarła, a druga została przewieziona do szpitala. - Zgłoszenie o pożarze mieszkania odebraliśmy o godz. 10.30. Na miejsce zostały skierowane cztery zastępy PSP i Ochotniczej Straży Pożarnej w Gornikach – informuje Wojciech Krawczyk, rzecznik prasowy bytomskiej straży pożarnej.

Jest ofiara śmiertelna środowego pożaru

Tuż po przyjeździe strażacy przystąpili do resuscytacji jednego z poszkodowanych i gaszenia pożaru. - Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom przebywającym na zewnątrz mieszkania na klatce schodowej, w tym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego. Jednocześnie przystąpiono do działań gaśniczych - czytamy w komunikacie opublikowanym na facebookowym proflu Bytom 998.

Niestety, pomimo podjęte reanimacji, nie udało się uratować jednego z lokatorów bloku przy ul. Zielińskiego 4. Lekarz stwierdził zgon 73-letniego mężczyzny. Druga osoba znajdująca się w palącym się mieszkaniu, została przewieziona do szpitala.

Pożar ugaszono, a mieszkanie na parterze oddymiono i przewietrzono. Spaleniu uległo 4 mkw podłogi przy piecu na paliwo stałe. Jak podkreśla rzecznik prasowy PSP, klatka schodowa nie została zadymiona, dlatego też nie było potrzeby ewakuacji pozostałych mieszkańców czterokondygnacyjnego budynku. - Bardzo szybko ugasiliśmy pożar. Doszło też do rozbiórki części podłogi. Na miejscu pojawił się też powiatowy inspektor nadzoru budowlanego oraz policja, która wyjaśni przyczyny tego zdarzenia – dodaje Wojciech Krawczyk.

Zobaczcie zdjęcia!

Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia

Akcja została zakończona. Mieszkańcy, którzy opuścili swoje mieszkania mogą już do nich wrócić. Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zaprószenie ognia, jednakże będzie to jasne dopiero po przeprowadzeniu dochodzenia. Działania zakończono ok. godz. 12.30.

fot. fb Bytom 998

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (3 replies).

MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #188430 2020/01/15 16:38

myszaty napisał: współczuje, smród się bedzie ciągnął miesiącami - jakieś 20 lat temu na parterze bloku w którym mieszkałem pijany inwalida zasnął i od papierosa zaczęła się tlić i potem palić wersalka.
Strażaki przyjechali wleźli na chama przez balkon a potem otworzyli drzwi...jak dostało cugu bo klapa na dach była otwarta to z klatki zrobił się komin...wszyscy mieszkania malowali i prali od mebli po ubrania...a smród był przez pół roku...aż klatki nie wremontowali.


Za pomocą ozonowania można skutecznie pozbyć się tego zapachu
myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #188429 2020/01/15 14:46
współczuje, smród się bedzie ciągnął miesiącami - jakieś 20 lat temu na parterze bloku w którym mieszkałem pijany inwalida zasnął i od papierosa zaczęła się tlić i potem palić wersalka.
Strażaki przyjechali wleźli na chama przez balkon a potem otworzyli drzwi...jak dostało cugu bo klapa na dach była otwarta to z klatki zrobił się komin...wszyscy mieszkania malowali i prali od mebli po ubrania...a smród był przez pół roku...aż klatki nie wremontowali.
Katarzyna Avatar
Katarzyna odpowiedział w temacie: #188427 2020/01/15 14:16
"Zadymienie nie wystąpiło"???????,kiedy wzywalam straż pożarna i w popłochu otwierałam okna na korytarzu i drzwi to szłam po omacku,własnej ręki nie widziałam przed twarzą,dwóch Romów ratowało z mieszkania człowieka który zmarl.Do tej pory w mieszkaniu śmierdzi wszystko pomimo tego że to piętro wyzej.Samopoczucie też jest kiepskie.P.s.Cichtm bohaterem okazał się jeden z sąsiadów ,który starał się pożar ugasić i wynieść ofiarę pożaru.Na szczęście nic już zagraża Jego zdrowiu.Takich bohaterów potrzeba więcej.

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.