112

Mogło dojść do tragedii! Dwójka dzieci wybiegła prosto na jadący samochód


Mogło dojść do tragedii! Dwójka dzieci wybiegła na ulicy Świętochłowickiej w Łagiewnikach prosto na jadący samochód. Na miejscu było pogotowie ratunkowe. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Reklama

Wczoraj na ulicy Świętochłowickiej w Łagiewnikach, w okolicach jednego ze sklepów osiedlowych, samochód marki Mazda potrącił dwójkę dzieci w wieku 5 i 7 lat. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe. 

- Dwójka dzieci wybiegła przed nadjeżdżający samochód i zostały przez niego potrącone - wyjaśnia podkom. Anna Lenkiewicz z Komendy Miejskiej w Bytomiu. - Na szczęście nic nikomu się nie stało, dzieci zostały na miejscu i nie były przewiezione do szpitala - dodaje. 

Dzieci nie doznały żadnych obrażeń ciała, zdarzenie potraktowano więc nie jako kolizję lecz "inne zdarzenie w ruchu drogowym". Badanie kierowcy nie wykazało u niego obecności alkoholu we krwi, był trzeźwy. Z racji tego, że sprawcami potrącenia były dzieci, kierowca nie został ukarany mandatem karnym.  

 fot. Aktywne Łagiewniki/fb

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.