112

Ulewy w Bytomiu. Znowu zalało jezdnie i piwnice


Dzisiejsza ulewa jak zwykle dała się mieszkańcom centrum we znaki. Zalało ulicę Frenzla oraz piwnice - przy ulicy Piłsudskiego i w Szkole Podstawowej nr 47.

Reklama

Zalało Szkołę Podstawową 

Po dzisiejszej ulewie strażacy mieli pełne ręce roboty. W Szkole Podstawowej nr 47 przy ulicy Kościuszki odpompowywano wodę z piwnicy na zewnątrz budynku. Na szczęście w pobliżu nie zalało ani jezdni ani innych obiektów. 

Ulica Frenzla zamieniła się w rzekę 

Straż Pożarna została zadysponowana również na ulicę Frenzla, gdzie zalało całą jezdnię. - Nie prowadziliśmy działań związanych z odpompowywaniem wody, ponieważ po ustatniu ulewy woda zaczęła opadać - wyjaśnia mł. asp. Wojciech Krawczyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu

Tradycyjnie interwencja na Piłsudskiego

Straż Pożarną, w związku z ulewą, wezwano także tradycjnie na ulicę Piłsudskiego. O dziwo z samą jeznią nie było żadnych problemów. Zalało za to jedną z piwnic. Na szczęście po ustaniu ulewy woda zaczęła sama schodzić. 

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.