13. PKO Bytomski Półmaraton już w sobotę. Uwaga, będą utrudnienia na drogach

W sobotę 17 września Bytom zostanie opanowany przez biegaczy. Konkretnie dzielnica Miechowice, w której kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

UM Bytom
D4 N8002 kopia

PKO Bytomski Półmaraton w tym roku odbędzie się już po raz trzynasty. To impreza biegowa, która przyciąga mnóstwo miłośników biegania z całej Polski, a na starcie nie brakuje także obcokrajowców. Zainteresowanie nie powinno nikogo dziwić, bo z jednej strony z roku na rok rośnie liczba osób, które regularnie biegają, a z drugiej na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

W tym roku znowu jeden szczęśliwiec dostanie nowy samochód. Wśród uczestników, którzy ukończą półmaraton w regulaminowym czasie, zostanie wylosowane auto Toyota Aygo X. Dodatkowo dla najlepszych przygotowane są nagrody finansowe w wysokości od 2000 do 200 zł.

Tradycyjnie głównym punktem programu jest półmaraton, czyli trasa o długości 21,097 km. Dla kogo taki dystans jest za dużym wyzwaniem, przygotowano także krótsze trasy o długości 10,5 i 5 km. Można także się zmierzyć w wyścigu nordic walking, a dodatkowo zostanie zorganizowany półmaraton junior dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych.

13. PKO Bytomski Półmaraton - utrudnienia drogowe

Wszystko wskazuje na to, że jak zwykle dopisze frekwencja. Już w tej chwili lista startowa PKO Bytomskiego Półmaratonu zawiera prawie 1500 nazwisk. Zapisy przez internet już zostały zamknięte. Można jeszcze zapisywać się w biurze zawodów do piątku do godziny 20.

W trakcie zawodów będą się odbywać także dwie akcje charytatywne. Jedna będzie polegać na zbiórce pieniędzy na odbudowę szkoły w ukraińskim Żytomierzu. Druga to pomoc dla 5-letniego bytomianina Jasia Jabłońskiego. Tutaj wystarczy, że do koszulki startowej zawodnicy przypną kartkę z napisem "biegnę dla Jasia" i dotrą z nią do mety. W zamian za to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki finansowe na rzecz chłopca

Tak duża impreza jednak ma także swoje minus. Na trasie biegu należy się liczyć z utrudnieniami drogowymi. W godzinach 10:45-14:00 z użytku zostaną wyłączone ulice: Elektrownia, Racjonalizatorów, Francuska, Nickla, Felińskiego (częściowo), Relaksowa, Stolarzowicka (częściowo), Nowa, Opolska, Andersa, Zamkowa oraz Hutnicza.

Utrudnienia w trakcie 13. Bytomskiego Półmaratonu

Uwaga mieszkańcy! Do wielu posesji i bloków mieszkalnych w godzinach organizacji Bytomskiego Półmaratonu nie będzie możliwości dojazdu samochodem.

Przekraczanie trasy biegu będzie możliwe jedynie w dwóch miejscach:

- na skrzyżowaniu ulic Francuskiej i Frenzla (trasa Miechowice - Rokitnica)

- na skrzyżowaniu ulic Frenzla z ul. Hutniczą i Andersa (powyżej sklepu Biedronka)

Warto dodać, że w trakcie organizacji biegu na 5 km od 11:00 do 12:00 wyłączona z ruchu zostanie także ulica Dzierżonia.

13. PKO Bytomski Półmaraton wystartuje w sobotę 17 września o godzinie 11:00.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon