13. PKO Bytomski Półmaraton już w sobotę. Uwaga, będą utrudnienia na drogach

W sobotę 17 września Bytom zostanie opanowany przez biegaczy. Konkretnie dzielnica Miechowice, w której kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

UM Bytom
D4 N8002 kopia

PKO Bytomski Półmaraton w tym roku odbędzie się już po raz trzynasty. To impreza biegowa, która przyciąga mnóstwo miłośników biegania z całej Polski, a na starcie nie brakuje także obcokrajowców. Zainteresowanie nie powinno nikogo dziwić, bo z jednej strony z roku na rok rośnie liczba osób, które regularnie biegają, a z drugiej na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

W tym roku znowu jeden szczęśliwiec dostanie nowy samochód. Wśród uczestników, którzy ukończą półmaraton w regulaminowym czasie, zostanie wylosowane auto Toyota Aygo X. Dodatkowo dla najlepszych przygotowane są nagrody finansowe w wysokości od 2000 do 200 zł.

Tradycyjnie głównym punktem programu jest półmaraton, czyli trasa o długości 21,097 km. Dla kogo taki dystans jest za dużym wyzwaniem, przygotowano także krótsze trasy o długości 10,5 i 5 km. Można także się zmierzyć w wyścigu nordic walking, a dodatkowo zostanie zorganizowany półmaraton junior dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych.

13. PKO Bytomski Półmaraton - utrudnienia drogowe

Wszystko wskazuje na to, że jak zwykle dopisze frekwencja. Już w tej chwili lista startowa PKO Bytomskiego Półmaratonu zawiera prawie 1500 nazwisk. Zapisy przez internet już zostały zamknięte. Można jeszcze zapisywać się w biurze zawodów do piątku do godziny 20.

W trakcie zawodów będą się odbywać także dwie akcje charytatywne. Jedna będzie polegać na zbiórce pieniędzy na odbudowę szkoły w ukraińskim Żytomierzu. Druga to pomoc dla 5-letniego bytomianina Jasia Jabłońskiego. Tutaj wystarczy, że do koszulki startowej zawodnicy przypną kartkę z napisem "biegnę dla Jasia" i dotrą z nią do mety. W zamian za to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki finansowe na rzecz chłopca

Tak duża impreza jednak ma także swoje minus. Na trasie biegu należy się liczyć z utrudnieniami drogowymi. W godzinach 10:45-14:00 z użytku zostaną wyłączone ulice: Elektrownia, Racjonalizatorów, Francuska, Nickla, Felińskiego (częściowo), Relaksowa, Stolarzowicka (częściowo), Nowa, Opolska, Andersa, Zamkowa oraz Hutnicza.

Utrudnienia w trakcie 13. Bytomskiego Półmaratonu

Uwaga mieszkańcy! Do wielu posesji i bloków mieszkalnych w godzinach organizacji Bytomskiego Półmaratonu nie będzie możliwości dojazdu samochodem.

Przekraczanie trasy biegu będzie możliwe jedynie w dwóch miejscach:

- na skrzyżowaniu ulic Francuskiej i Frenzla (trasa Miechowice - Rokitnica)

- na skrzyżowaniu ulic Frenzla z ul. Hutniczą i Andersa (powyżej sklepu Biedronka)

Warto dodać, że w trakcie organizacji biegu na 5 km od 11:00 do 12:00 wyłączona z ruchu zostanie także ulica Dzierżonia.

13. PKO Bytomski Półmaraton wystartuje w sobotę 17 września o godzinie 11:00.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

D4 N8002 kopia

13. PKO Bytomski Półmaraton. Ruszyły zapisy

311694633 491789482987846 6011092674377728150 n

Ryszard Wieczorek już nie jest trenerem Polonii Bytom

Alphonso willis polonia kosz

Amerykańskie posiłki dotarły do Polonii Bytom

Czarni sucha gora

Do dwóch razy sztuka? Czarni chcą do okręgówki

DSC 6791

Magdalena Fręch nie namieszała w US Open

D4 N 1443 kopia

Nowy trener w Szombierkach

Martyn pawelski gornik bytom tenis

Nie tylko Iga Świątek. Zawodnik z Bytomia sieje postrach