16 lat temu zlikwidowano KWK Miechowice. Wielki teren trafił na sprzedaż

Od kilkunastu lat na terenach po Kopalni Miechowice hula wiatr. Zabudowania głównego zakładu, w tym charakterystyczne wieże szybowe zostały zrównane z ziemią i dziś pozostała po nich wielka pustka. Ogromny teren został wystawiony na sprzedaż przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń.

Tereny po kwk miechowice

W 1996 roku kopalnia Miechowice w ramach restrukturyzacji górnictwa została połączona z kopalnią Bobrek, co było wstępem do likwidacji miechowickiego zakładu. Nieco ponad dekadę później zasypano szyby i rozebrano zabudowania przy ul. Racjonalizatorów. Do dziś teren pozostaje pusty i z wolna zarasta dziką roślinnością, choć znajduje się w pobliżu Drogi Krajowej nr 88 i nowych zakładów w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Zabrzu.

Spółka Restrukturyzacji Kopalń postanowiła zbyć grunty głównego zakładu KWK Miechowice. Na sprzedaż wystawiono 34 działki o łącznej powierzchni niemal 26 hektarów. Teren posiada dostęp do podstawowych sieci uzbrojenia. W sąsiedztwie znajduje się Elektrociepłownia Miechowice, osiedle mieszkaniowe oraz las bytomski. Obszar nie posiada Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, natomiast w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Bytom jest oznaczony jako tereny infrastruktury technicznej i produkcyjnej.

Cenę ustalono na poziomie 6 479 000 zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon