17 kolizji jednego dnia

Wczorajsza sytuacja na drogach dała w kość kierowcom. Nie dość, że wielu z nich stała w długich korkach, to niektórym zdarzyły się stłuczki, które dodatkowo utrudniły przejezdność.

Marcin Walczykowski
Korek na ulicy Wrocławskiej

Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Bytomiu w poniedziałek, 20 grudnia doszło do 17 kolizji. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, a uszkodzeniu uległy jedynie samochody. W sumie na drogach województwa śląskiego zanotowano aż 376 stłuczek i 4 wypadki, w których ranne zostały 4 osoby. W porównaniu do zwykłych dni liczba zdarzeń drogowych była tego dnia niemal dwa razy większa.

Wczorajszego popołudnia z powodu specyficznych warunków atmosferycznych nastąpiło oblodzenie na drogach w całym regionie. Po krótkich, ale intensywnych opadach śniegu na jezdniach pojawiła się cienka warstwa lodu. Niestety firmy zajmujące się zimowym utrzymaniem dróg nie stanęły na wysokości zadania. Zareagowano zbyt późno i w efekcie pługopiaskarki oraz pługosolarki utknęły w korkach.

Urząd Miejski w Bytomiu poinformował, że w związku z niewywiązaniem się z realizacji umów na dobowe utrzymanie dróg wykonawcy odpowiedzialni za odśnieżanie miasta zostaną obciążeni karami.

Bytomska Policja tymczasem apeluje do kierowców o ostrożność i należyte przygotowanie pojazdów do zimowej aury:

"Użytkownicy dróg muszą mieć świadomość, że w tym okresie na jezdni będzie bardziej ślisko. Dlatego apelujemy o rozsądek i ściągnięcie nogi z gazu. To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i niewystarczająca odległość pomiędzy pojazdami są powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych. Przypominamy również wszystkim tym, którzy nie wymienili jeszcze opon na zimowe, aby to zrobili jak najszybciej. Skład chemiczny gumy stosowanej w ogumieniu zimowym, o wiele lepiej sprawdza się w jeździe na mokrej i zmarzniętej nawierzchni. Przy niskich temperaturach opony letnie stają się twarde, co bezpośrednio wpływa na przyczepność, a przez to na wydłużenie drogi hamowania. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i przewożonych pasażerów!"

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Samochody stojące w korku w rejonie skrzyżowania na Karbiu

Miasto będzie karać wykonawców oblodzenia na drogach

Bytom zaginiona alicja

Zaginęła 14-letnia Alicja. Policja prosi o pomoc

Bytom wypadek

Wypadek w śródmieściu Bytomia. Duże utrudnienia w ruchu

Zderzenie samochodu osobowego i autobusu

Zderzenie osobówki i autobusu na ul. Józefa Piłsudskiego

Poszukiwani biedronka

Rozpoznajesz ich? Powiadom bytomską Policję

Roman ciurleja

Zaginął chłopak z Bytomia. Pomóż go odnaleźć