18-letni patostreamerzy ze Śląska, m.in. "Kawiaq", którzy upokarzali i bili kobiety, zostali zatrzymani przez policję

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali dwóch 18-latków ze Śląska, którzy upokarzali i bili kobiety, nagrywali to i emitowali w swoich kanałach społecznościowych. Patostreamerzy po ujawieniu tych nagrań uciekli za granicę. Gdy wrócili do Polski, zostali aresztowani.

Policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch 18-latków, którzy 17 listopada 2023 r. na terenie Śląska dopuścili się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu.

Komentarz red. naczelnego ŚLĄZAGA o patostreamerach: Marcin Zasada: Patostreamer przesadził. Jasne, co dalej? Wizyta u Ryszarda Cebuli czy walka z cyklu freak MMA?

Patostreamerzy dręczyli kobiety i wszystko filmowali

Przypomnijmy, że w jednym z bytomskich mieszkań, w nocy z 17 na 18 listopada, doszło do szokujących scen, nagrywanych przez pochodzącego z Żor patostreamera o nicku Kawiaq i jego kolegę.

Dziś w nocy patostreamerzy wykorzystywali nieprzytomną dziewczynę na YouTubie: upijali, molestowali i poniżali ją, a gdy wymiotowała i była półprzytomna, wyrzucili ją bez koszulki na mróz. Zgłosiłam tę sprawę do organów ścigania – napisała w mediach społecznościowych aktywistka Maja Staśko.

Dzień później doszło do kolejnego streamu. – Tej nocy na streamie ci mężczyźni poniżali inną dziewczynę, a na końcu jeden z nich uderzył w nią butelką i rozciął jej twarz. Materiały niezwłocznie przekazałam policji – podkreśla Staśko. Policja potwierdziła zgłoszenie w sprawie patostreamów.

Tymczasem dwójka patostreamerów zdążyła już wyjechać za granicę. Jak patostreamerzy twierdzili w publikowanych w mediach społecznościowych filmach, przebywają na Malediwach, jednak internauci rozpoznali prawdziwe miejsce ich pobytu – to Hurghada w Egipcie.

Patostreamerzy, w tym "Kawiaq" zatrzymani przez policję

  Kryminalni ze śląskiej komendy wojewódzkiej przyznają, że wnikliwie analizowali materiał dotyczący dwóch młodych mężczyzn, którzy 17 listopada 2023 r. na terenie Bytomia i Gliwic dopuścili się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu względem dwóch młodych kobiet.

  - W wyniku intensywnej pracy operacyjnej policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach namierzyli 18-latków i ustalili, że mają zamiar wrócić do Polski. W miniony weekend zatrzymali ich na terenie Śląska, niedługo po tym, jak przekroczyli granicę - informują katowiccy policjanci.

  Dzisiaj, w poniedziałek 27 listopada 2023 r. zostaną doprowadzeni z policyjnego aresztu do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty. O tym, jakie to będą zarzuty, zdecyduje prokurator.

  Policjanci apelują do rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży: rozmawiajcie ze swoimi pociechami i interesujcie się nimi, a w szczególności:

  • interesujcie się ich aktywnością w sieci;
  • uświadamiajcie o zagrożeniach, jakie mogą na nie czyhać;
  • wyjaśniajcie, że nie wszystkie zachowania w internecie są bezpieczne;
  • budujecie ze swoimi dziećmi więź i zaufanie.
  Patostreamerzy

  Może Cię zainteresować:

  Szokujące nagrania z Bytomia: patostreamerzy są w Egipcie? Sprawą zajmują się policja i prokuratura

  Autor: Redakcja

  22/11/2023

  Policja samochod

  Może Cię zainteresować:

  Katowice. 16-letni chłopak razem z kolegami napadł na dwóch dorosłych mężczyzn i ukradł im telefony komórkowe oraz gotówkę

  Autor: Katarzyna Pachelska

  25/11/2023

  Nastolatek z Chorzowa oszukiwał na internetowych aukcjach

  Może Cię zainteresować:

  Nastolatek z Chorzowa oszukiwał na internetowych aukcjach. Wpadł w Siemianowicach Śląskich

  Autor: Redakcja

  09/08/2023

  Subskrybuj bytomski.pl

  google news icon