Bytomia już nie ma w Bytomiu

Najbardziej znany polski producent garniturów i zarazem jedna z najlepiej kojarzonych firm z naszego miasta - Zakłady Odzieżowe - definitywnie wynosi się z Bytomia.

Bytomski4 bytom sa

Przed kilkoma laty spółka zamierzała przebudować swoje budynki przy ul. Wrocławskiej i dostosować je do funkcji biurowej. Produkcję planowano skoncentrować w fabryce w Tarnowskich Górach, która za sprawą swojej lokalizacji, dawała możliwości rozbudowy i zwiększenia mocy produkcyjnych. W 2009 roku zrealizowany został ten drugi zamiar, lecz na pierwszy pomysł z powodu kryzysu nie starczyło środków.

Choć zarząd firmy od dłuższego czasu pracował w Krakowie, to w naszym mieście wciąż jednak formalnie znajdowała się siedziba firmy. Dziś spółka wydała komunikat, iż Sąd Rejonowy Katowice-Wschód zarejestrował zmiany w statucie, dotyczące lokalizacji siedziby, która już nie mieści się w naszym mieście, lecz w Krakowie przy al. Jana Pawła II 41 C.

Słynnego producenta garniturów łączy teraz z Bytomiem tyle, co z innymi miastami. Prowadzi tu jedynie trzy salony sprzedaży.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon