Bytomia już nie ma w Bytomiu

Najbardziej znany polski producent garniturów i zarazem jedna z najlepiej kojarzonych firm z naszego miasta - Zakłady Odzieżowe - definitywnie wynosi się z Bytomia.

Bytomski4 bytom sa

Przed kilkoma laty spółka zamierzała przebudować swoje budynki przy ul. Wrocławskiej i dostosować je do funkcji biurowej. Produkcję planowano skoncentrować w fabryce w Tarnowskich Górach, która za sprawą swojej lokalizacji, dawała możliwości rozbudowy i zwiększenia mocy produkcyjnych. W 2009 roku zrealizowany został ten drugi zamiar, lecz na pierwszy pomysł z powodu kryzysu nie starczyło środków.

Choć zarząd firmy od dłuższego czasu pracował w Krakowie, to w naszym mieście wciąż jednak formalnie znajdowała się siedziba firmy. Dziś spółka wydała komunikat, iż Sąd Rejonowy Katowice-Wschód zarejestrował zmiany w statucie, dotyczące lokalizacji siedziby, która już nie mieści się w naszym mieście, lecz w Krakowie przy al. Jana Pawła II 41 C.

Słynnego producenta garniturów łączy teraz z Bytomiem tyle, co z innymi miastami. Prowadzi tu jedynie trzy salony sprzedaży.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Byt kwk rozbark bytom centrum wspinaczkowe i silowe

Na Rozbarku powstaje największa ściana...

Byt park kachla bytom

Alejki w Parku Kachla będą miały własne nazwy!...

Byt bytom i rozbark

Pomoc dla przedsiębiorców w czasach epidemii...

Byt sto zlotych

Rozdano 80 tys. złotych na inicjatywy mieszkańców

Bytomski5 1962856 708049839225326 117860407 n

Odkrycie w Zaułku