Bytomia już nie ma w Bytomiu

Najbardziej znany polski producent garniturów i zarazem jedna z najlepiej kojarzonych firm z naszego miasta - Zakłady Odzieżowe - definitywnie wynosi się z Bytomia.

Bytomski4 bytom sa

Przed kilkoma laty spółka zamierzała przebudować swoje budynki przy ul. Wrocławskiej i dostosować je do funkcji biurowej. Produkcję planowano skoncentrować w fabryce w Tarnowskich Górach, która za sprawą swojej lokalizacji, dawała możliwości rozbudowy i zwiększenia mocy produkcyjnych. W 2009 roku zrealizowany został ten drugi zamiar, lecz na pierwszy pomysł z powodu kryzysu nie starczyło środków.

Choć zarząd firmy od dłuższego czasu pracował w Krakowie, to w naszym mieście wciąż jednak formalnie znajdowała się siedziba firmy. Dziś spółka wydała komunikat, iż Sąd Rejonowy Katowice-Wschód zarejestrował zmiany w statucie, dotyczące lokalizacji siedziby, która już nie mieści się w naszym mieście, lecz w Krakowie przy al. Jana Pawła II 41 C.

Słynnego producenta garniturów łączy teraz z Bytomiem tyle, co z innymi miastami. Prowadzi tu jedynie trzy salony sprzedaży.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt grad

Wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia burzy z...

Byt 4budki legowe1

Pilotażowe budki dla jerzyków, pogromców...

Byt sw katarzyna bytom

Pociągi nie pojadą. Komunikacja zastępcza na...

Byt bytom trasy rowerowe

Nowe oznakowanie na bytomskich trasach rowerowych

Byt poszukiwania zaginionego biegacza

Zaginął maratończyk z Bytomia. Rusza akcja...

Byt remont waskotorowki

Bytomska atrakcja turystyczna znów w remoncie