Carbo-Koks Polonia Bytom vs Dekorglass Działdowo. Transmisja online tylko u nas [live]

Finaliści ostatniej edycji Pucharu Polski - Carbo-Koks Polonia Bytom oraz Dekorglass Działdowo zmierzą się w środowe popołudnie (godz. 19:00) w ostatnim pojedynku pierwszej rundy we Wschodzący Białystok Superlidze. Bezpośrednia transmisja ze Śląska będzie dostępna na naszej stronie internetowej.

Bytomski4 Polonia Bytom Jakub Kosowski foto Marcin Masalski2

Bytomsko-działdowska konfrontacja zapowiada się niezwykle interesująco. Przed środowym spotkaniem obydwa zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Po ośmiu kolejkach wyżej plasuje się jednak Dekorglass, który z dorobkiem 12 punktów zajmuje piątą lokatę. Jedną pozycję niżej sklasyfikowana jest Carbo-Koks Polonia, która zgromadziła jedno "oczko" mniej od swojego najbliższego rywala.

Polonia-Bytom-Jakub-Kosowski-foto-Marcin-Masalski2Dobra pozycja beniaminka z Działdowa w tabeli Wschodzący Białystok Superligi to przede wszystkim zasługa doskonałej gry Jiri Vrablika. Doświadczony Czech jest jednym z najlepszych graczy ligi. Lider Dekorglassu w aktualnie trwających rozgrywkach do stołu podchodził 14-krotnie i odniósł dziesięć zwycięstw. Czy w Bytomiu poprawi ten bilans? Na pewno stać go na wygrywanie z podopiecznymi Michała Napierały. Pojedynek w hali Carbo-Koks Polonii będzie jednak wyjątkowy dla Vrablika. Czech wróci bowiem "na stare śmieci". To właśnie barw śląskiego zespołu bronił czeski rutyniarz w ubiegłym sezonie.

Z tygodnia na tydzień coraz lepiej przy ligowych stołach radzą sobie bytomianie. Po fatalnym początku sezonu Carbo-Koks Polonia wygrała trzy ostatnie spotkania i awansowała na szóste miejsce w tabeli. Podopieczni Michała Napierały mogą pierwszą cześć sezonu zakończyć na piątej pozycji. Warunek jest jednak jeden - zwycięstwo nad beniaminkiem z Działdowa.

Pojedynki Jiri Vrablika z liderami gospodarzy - Jakubem Kosowskim i Tomasem Konecnym powinny być ozdobami widowiska. Nie można zapominać także o Xu Wenliangu, który w każdym momencie może "zaskoczyć". Zapraszamy do oglądania zmagań z ostatniego meczu w tym sezonie. Początek transmisji z Bytomia w środę o godzinie 19.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon