Świąteczne prezenty po bytomsku

Już za kilka dni święta. Wszyscy biegają po mieście w poszukiwaniu prezentów dla bliskich i znajomych. Mamy dla Was kilka pomysłów!

Bytomski4 gadzety lokalny

Przez wiele lat poza garniturami na rynku nie było dostępnych produktów, za pomocą których bytomianie mogliby zaprezentować, że są dumni ze swojego miasta. Na szczęście od pewnego czasu pojawia się coraz więcej gadżetów związanych z Bytomiem. Największą ofertę posiada sklep Lokalny Patriota mieszczący się przy placu Klasztornym, tuż za dawnym kinem Gloria. Można w nim znaleźć odzież i różne przedmioty codziennego użytku zaprojektowane przez samych bytomian, a wyprodukowane przez polskich producentów. Właściciele szczycą się wysoką jakością wykonania, o wiele wyższą od produktów z sieciówek, czy hipermarketów. Sklepik oferuje koszulki, bluzy i czapki z nadrukami lub haftami, jak również kubki, kufle, breloki, magnesy na lodówki itd.

Szukając "bytomskiego" prezentu warto wybrać się do Biura Promocji Miasta w kamienicy przy Rynku 7. Tam z kolei można nabyć porcelanę z wizerunkiem dawnego Bytomia, książki i albumy oraz ostatnio szczególnie popularne kalendarze wydane z okazji jubileuszu 760-lecia lokacji. Można zakupić je w kilku odmianach: książkowe, plakatowe, trójdzielne i dwunastoplanszowe.

Mole książkowe i miłośnicy historii miasta z pewnością ucieszą się z dobrej książki. Najszerszy wybór tytułów poświęconych Bytomiowi posiada najstarsza bytomska księgarnia, działająca na rogu placu Kościuszki i Dworcowej. Na jej półkach można znaleźć publikacje Towarzystwa Miłośników Bytomia, Muzeum Górnośląskiego i innych wydawców. Wśród nich m.in. jest najnowsza książka Przemysława Nadolskiego - "Bytom przełomu wieków XIX/XX" - w twardej oprawie, z płytą CD i reprintem planu miasta z lat 30'.

Z kolei jeśli chcecie podarować coś wyjątkowego, koniecznie musicie się wybrać do bytomskich galerii. Wspaniałe dzieła sztuki można zakupić w galeriach Plastyka (Rynek 6), SAR (ul. Jainty 14), Stalowe Anioły (ul. Jainty 17), W Szafie (ul. Koziołka 1A). Natomiast w sklepiku działającym w CSW Kronika można nabyć rzadkie książki artystyczne obejmujące swoją tematyką nasze miasto, a ponadto kubki rodem z dawnych barów mlecznych, ozdobione napisem "Bytom".

Jak widać wybór jest szeroki i z pewnością można znaleźć coś dla siebie. Zachęcamy do kupowania lokalnych produktów w sklepach prowadzonych przez bytomskich przedsiębiorców. Nasza redakcja jest przekonana, że takie prezenty będą mieć większą wartość, niż chińskie towary wyprodukowane przez wielkie, międzynarodowe koncerny.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...