Wystroili dworzec

Bytomianie znów pokazali, jak zależy im na remoncie dworca kolejowego. Tym razem w holu ustawili wielką choinkę i przystroili ją kolorowymi ozdobami.

W sobotę na dworcu zagościł świąteczny klimat. Drzewko, które w nim stanęło ma aż 3,5 metra wysokości. Całe szczęście do akcji włączyli się strażacy i z pomocą drabiny ozdobili jego szczyt. Bombki przynieśli sami bytomianie, a dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 namalowały obrazki i wykonały wycinanki, które następnie zawieszono na zachodniej ścianie holu.

Strojenie choinki nie było jedyną atrakcją tego dnia. Pokaz swoich talentów dały bytomskie wokalistki, w tym Iwony Piękoś, natomiast Katarzyna Sołtysik przeprowadziła świąteczny maraton Zumby.

Na dworcu pojawił się również rzecznik grupy PKP - Bartłomiej Sarna - który kolejny raz potwierdził zamiar remontu holu. W ramach inwestycji zapuszczone wnętrze zmieni się nie do poznania. Zostanie wymieniona posadzka, a na ścianach i suficie pojawią się nowe okładziny. Po remoncie hol ma być zamykany na noc. Umożliwią to drzwi przesuwne, które zostaną zamontowane w wejściu do tunelu. Dzięki temu utrzymanie poczekalni w czystości będzie łatwiejsze.

{gallery}galerie-news/dwo-cho{/gallery}

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dworzec przejdzie kolejną modernizację

Bytomski5 otwarcie dworca 047

Bytomianie otwarli dworzec [ZDJĘCIA]

Bytomski5 dworzec 006

Dworzec po remoncie [ZDJĘCIA]

Bytomski5 dworzec remont maj

Remont dworca PKP na finiszu

Bytomski4 tunel perony

Wyremontują też perony i tunel

Bytomski4 elf bytom

Remont dworca a co z pociągami?

Bytomski4 dworzec wiz hol

Akces wyremontuje dworzec