Od stycznia taniej za segregowane odpady

Segregujesz śmieci? Od 1 stycznia zapłacisz mniej za ich odbiór, tak zadecydowali radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Bytomski4 puk kosze

Za odbiór odpadów segregowanych od nowego roku opłata wynosi 8 zł. Wcześniej jednak trzeba będzie złożyć nowe deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami.

Nie zmienia się stawka za odbiór odpadów niesegregowanych - nadal jest to 14 zł.

Wszyscy, którzy chcą płacić mniej za odbiór segregowanych odpadów, muszą jeszcze raz złożyć deklarację o wysokości opłaty. Mimo, że większość mieszkańców złożyła deklaracje w minionym roku, ustawodawca nie daje gminom możliwości, naliczania nowej opłaty automatycznie. Dlatego właściciele nieruchomości, którzy segregują odpady, muszą złożyć nową deklarację (tj. korektę).

Przypomnijmy - Od 1 lipca 2013 r. koszty odbioru odpadów ponosi gmina. Dla lokatorów wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w imieniu lokatorów bezpośrednio z gminą rozliczają się zarządcy nieruchomości.

Dla mieszkańców, którzy złożyli deklarację opłaty należy uiszczać do 20 dnia każdego miesiąca na indywidualny rachunek bankowy. Z firmą, która odbiera śmieci z posesji rozlicza się gmina (nie trzeba uiszczać dodatkowej opłaty firmie).

W razie jakichkolwiek wątpliwości, tak jak do tej pory, pracownicy Wydziału Ekologii Urzędu Miejskiego w Bytomiu są do dyspozycji pod następującymi numerami telefonów:

32 28 36 319
32 28 36 320
32 28 36 371
32 28 36 341

Nie uległa stawka za odbiór odpadów niesegregowanych - 14 zł (za osobę).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon