Dwa srebrne medale zostają w Bytomiu

Juniorki i juniorzy Górnika Bytom odnieśli kolejne sukcesy na arenie krajowej. Nasi reprezentanci wywalczyli w finałach Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski dwa srebrne medale. Zawody rozegrano na kortach Górnika Bytom.

Juniorki (Agata Borgman i Paulina Lewandowska) pokonały w ćwierćfinale Groclin Grodzisk Wielkopolski 3:0 oraz w półfinale, również 3:0 KS Warszawiankę. Nasze dziewczyny musiały dopiero w finale uznać wyższość zespołu Grzegórzecki Kraków, przegrywając 1:2.

Z kolei nasi juniorzy (Karol Duś, Karol Krawczyński i Wiktor Radwan) w ćwierćfinale pokonali 3:0 PKT Pobiedziska oraz w półfinale Tenispoint Warszawa 2:1. W finale mistrzostw nasi przegrali jednak z KS Warszawianką 0:3, zajmując ostatecznie drugie miejsce w zawodach.

To wielki sukces naszych młodych tenisistów. Tym samym potwierdzili po raz kolejny, że należą do krajowej czołówki tenisa ziemnego. Do krajowych finałów oprócz juniorów i juniorek awansowali także: kadeci, młodzicy i skrzaci.