Trzy uszkodzone radiowozy, policjant ze złamaną ręką

Policjanci w Bytomiu zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o czynną napaść na mundurowych w noc sylwestrową. Do ataku na stróżów prawa doszło po północy przy ul. Grota Roweckiego. Na gorącym uczynku zatrzymano trzech agresywnych mężczyzn w wieku 18, 19 i 22 lata.

Bytomski4 sylpol2013

W noc sylwestrową chwilę po północy dyżurny bytomskiej komendy został powiadomiony, że liczna grupa miała zniszczyć ogrodzenie lokalu przy ul. Orzegowskiej. Na miejscu mundurowi ustalili, że grupa ok 30 osób, której uczestnicy dokonali uszkodzenia ogrodzenia oddaliła się w ul. Grota Roweckiego. Policjanci podjęli obserwację tej licznej grupy.

Na widok stróżów prawa grupa około 30 osób zaczęła używać wulgaryzmów w kierunku mundurowych. Na miejsce dojechało jeszcze kilka radiowozów. Agresywność grupy wzrastała. Policjanci zauważyli jak jeden z jej uczestników podbiegł do pobliskiego lokalu i kopał w jego szybę, wybijając ją. Stróże prawa podjęli interwencja aby zatrzymać wandala. Wówczas mundurowi zostali obrzucani kamieniami i butelkami przez osoby z tej grupy. W wyniku napaści uszkodzeniu uległy 3 radiowozy. Policjanci na miejscu zatrzymali 3 sprawców w wieku 18, 19 i 22 lat. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu, badania wskazały u nich około jednego promila alkoholu w organizmie.

W wyniku zdarzenia jeden z funkcjonariuszy doznał złamania kości prawej ręki. Trwa ustalanie kosztów naprawy radiowozów. Uszkodzenia jakie powstały to wybita szyba oraz liczne uszkodzenia karoserii. Wczoraj zatrzymanym śledczy z bytomskiej komendy przedstawili zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy.

Bytomianie przyznali się do przestępstwa. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Bytomski sędzia zastosował wobec nich 2 miesięczny tymczasowy areszt. Trwa ustalanie kolejnych sprawców napaści na mundurowych. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon