Nowym trenerem Polonii został dotychczasowy szkoleniowiec bramkarzy

Grzegorz Kurdziel, dotychczasowy szkoleniowiec bramkarzy, został trenerem pierwszego zespołu Polonii. Kibice ostro komentują decyzję zarządu klubu.

Bytomski4 kurdziel

kurdziel37-letni Kurdziel zastąpił na stanowisku Artura Skowronka, który opuścił klub w listopadzie. Asystentem Grzegorza Kurdziela będzie Tomasz Włoka, pełniący tę funkcję u boku zwolnionego w październiku Jacka Trzeciaka. Jak poinformował klub - umowa nowego szkoleniowca obowiązuje przynajmniej do zakończenia rundy wiosennej obecnego sezonu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się osiągnąć porozumienie z Grzegorzem Kurdzielem. Jest to trener, który od dłuższego czasu pracował w Polonii. Zna specyfikę naszego klubu, a także drużynę, z którą przyjdzie mu pracować. Wiążemy z jego angażem duże nadzieje na sukces sportowy. Pracujemy już nad wzmocnieniami składu - mówi Tomasz Stefankiewicz, rzecznik prasowy Klubu.

Kibice są chyba innego zdania. Dali temu swój wyraz w komentarzach na Faceboookowym profilu Polonii Bytom.

kibkom

Niecałe dwa miesiące funkcję trenera pierwszego zespołu Polonii Bytom pełnił Artur Skowronek. Umowa urodzonego w Bytomiu szkoleniowca została rozwiązana za porozumieniem stron.

Być może tym krokiem dam kolejny sygnał opinii publicznej, że w klubie jest źle i trzeba podjąc szybkie działania, by pomóc mu wyjść na prostą - powiedział na zakończenie swojej pracy były opiekun Polonii.

W rundzie jesiennej nasz zespół grał w kratkę. Dobre mecze nasi piłkarze przeplatali remisami z zespołami z dolnej części tabeli. Najwyższe zwycięstwo zanotowali w spotkaniach z: Rakowem Częstochowa 3:0 oraz Odrą Opole 4:0. Z kolei remisowali lub przegrywali z takimi drużynami jak: Calisia Kalisz 2:2 (ostatni zespół w tabeli), MKS Kluczbork 1:1 (12. miejsce) czy UKP Zielona Góra 0:2 (14. miejsce). W 18. kolejkach podopieczni Artura Skowronka zdobyli 24 bramki i stracili 16.
fot. poloniabytom.com.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 kon kur

Polonia Bytom przegrywa, trener rezygnuje...

Byt sparing polonia bytom

II liga: ruszył casting na piłkarza Polonii

II liga: słabszy okres Polonii. Dwa mecze i...

Hokej: w końcu coś drgnęło

Bytomski5 stadion im e szymkowiaka

Stadion do rozbiórki

Bytomski5 stadion im e szymkowiaka

Budowa stadionu i lodowiska już jesienią -...

Bytomski2 20130923 184855

Stadion i lodowisko w jednym. Mamy wizualizacje!