Mamy Bytomiankę Zimy

Do zaszczytnego grona niezwykłych bytomskich kobiet dołączyła wczoraj Aleksandra Babecka. Za swą działalność na rzecz bezdomnych zwierząt otrzymała tytuł Bytomianki Zimy 2013 przyznawany przez Ligę Kobiet Nieobojętnych.

Bytomski4 1389175450

Uroczystość wręczenia wyróżnienia odbyła się wczoraj w Biurze Promocji Bytomia, gdzie laureatka opowiedziała o swoim życiu, które bez reszty poświęciła troszcząc się o porzucone psy i koty. Odbierając statuetkę pani Ola nie ukrywała też zaskoczenia i radości.

Koty ściągają mój wzrok. Ja nie chodzę na spacery, ja chodzę na patrole – mawia Babecka. Odkąd jest na rencie zdrowotnej patroluje bytomskie dzielnice w poszukiwaniu zwierząt, które potrzebują pomocy. Jej działalność nie ogranicza się jednak tylko do wyłapywania chorych i porzuconych kotów i psów.

To właśnie do niej dzwonią mieszkańcy, a także osoby z sąsiednich miast, by pomogła im uporać się z problemem niechcianego lub znalezionego zwierzęcia. Akty prawne regulujące kwestie znęcania się nad zwierzętami ma w jednym palcu, ale to często nie wystarcza, by ocalić im życie.

W rekomendacji pani Oli do nagrody czytamy: Ktoś powie, że pomagać zwierzętom to nic nadzwyczajnego. Takich osób jest wiele. Pewnie tak. Poznałam niektóre z nich, ale bez zastanowienia typuję Olę. Nigdy nie opowiada o sobie, nie narzeka, nie obarcza innych swoimi kłopotami, nie dzieli się swoimi smutkami. Poświęciła się zwierzętom. Tym niechcianym, sponiewieranym przez innych ludzi.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon