Katowicka i Jagiellońska do remontu

Tramwaje Śląskie w ostatnich przetargach uzyskały tak niskie ceny, że z oszczędności mogą zrealizować znacznie większy zakres inwestycji, niż planowały. Dzięki temu zostaną wyremontowane torowiska na ul. Jagiellońskiej i Katowickiej.

Bytomski4 tramwaj110

Jedyny przewoźnik tramwajowy w GOP realizuje największy projekt inwestycyjny w ostatnich latach, w ramach którego zmodernizowanych zostanie 48 km torów i 75 wagonów tramwajowych typu 105N, a także zostało zakupionych 30 nowych tramwajów produkcji bydgoskiej Pesy.

W przetargach udało się uzyskać na tyle atrakcyjne oferty, że spółka chce wyremontować jeszcze 14 km torów, dokupić 12 nowych, dwukierunkowych tramwajów, postawić myjnię tramwajową oraz zmodernizować układy sterowania ruchem. W tym celu złożono już stosowny wniosek w Centrum Unijnych Projektów Transportowych. - Jego ocena powinna zakończyć się w marcu - powiedział wnp.pl Tadeusz Freisler, prezes zarządu TŚ. Całkowity koszt inwestycji w II etapie ma wynieść 110 mln zł, z czego 59% mają stanowić środki unijne.

Tramwaje Śląskie chcą wyremontować w Bytomiu pozostałe odcinki ulic Katowickiej i Jagiellońskiej. W ramach I etapu zmodernizowano krótki kawałek tej pierwszej między placem Kościuszki, a najbliższym skrzyżowaniem. Z kolei tory na ul. Jagiellońskiej będą remontowane w ramach I etapu na odcinku od Zamłynia do ul. Moniuszki. Dzięki oszczędnościom zostaną zmodernizowane pozostałe fragmenty. Informacja o rozszerzeniu prac powinna szczególnie ucieszyć kierowców, którzy od lat uskarżają się na zły stan nawierzchni.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski2 DSC 0878

Moniuszki wyremontowana - ZDJĘCIA

Bytomski2 remontkatowickiej

Tramwaje Śląskie ruszają z kolejnym etapem...

Piekarska po poludniu

Piekarska będzie droższa

Bytomski2 siemianowicka

Jednak wyremontują całą ulicę

Bytomski2 odb siodemki

Rewolucje na torach

Przedłuża się remont na obwodnicy Bytomia

Bytomski2 obwodnica allej

Będzie remont na skrzyżowaniu obwodnicy przy...