Katowicka i Jagiellońska do remontu

Tramwaje Śląskie w ostatnich przetargach uzyskały tak niskie ceny, że z oszczędności mogą zrealizować znacznie większy zakres inwestycji, niż planowały. Dzięki temu zostaną wyremontowane torowiska na ul. Jagiellońskiej i Katowickiej.

Bytomski4 tramwaj110

Jedyny przewoźnik tramwajowy w GOP realizuje największy projekt inwestycyjny w ostatnich latach, w ramach którego zmodernizowanych zostanie 48 km torów i 75 wagonów tramwajowych typu 105N, a także zostało zakupionych 30 nowych tramwajów produkcji bydgoskiej Pesy.

W przetargach udało się uzyskać na tyle atrakcyjne oferty, że spółka chce wyremontować jeszcze 14 km torów, dokupić 12 nowych, dwukierunkowych tramwajów, postawić myjnię tramwajową oraz zmodernizować układy sterowania ruchem. W tym celu złożono już stosowny wniosek w Centrum Unijnych Projektów Transportowych. - Jego ocena powinna zakończyć się w marcu - powiedział wnp.pl Tadeusz Freisler, prezes zarządu TŚ. Całkowity koszt inwestycji w II etapie ma wynieść 110 mln zł, z czego 59% mają stanowić środki unijne.

Tramwaje Śląskie chcą wyremontować w Bytomiu pozostałe odcinki ulic Katowickiej i Jagiellońskiej. W ramach I etapu zmodernizowano krótki kawałek tej pierwszej między placem Kościuszki, a najbliższym skrzyżowaniem. Z kolei tory na ul. Jagiellońskiej będą remontowane w ramach I etapu na odcinku od Zamłynia do ul. Moniuszki. Dzięki oszczędnościom zostaną zmodernizowane pozostałe fragmenty. Informacja o rozszerzeniu prac powinna szczególnie ucieszyć kierowców, którzy od lat uskarżają się na zły stan nawierzchni.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon