Wystawa w Galerii na Poziomie

Kolorowe, radosne i optymistyczne. Takie są obrazy śląskiego malarza, Jana Jagody. Zbiór 25 z nich można oglądać w Galerii na Poziomie do 4 lutego. Nie ma lepszej odtrutki na aurę za oknem.

Bytomski4 Agora Bytom wystawa

Galeria na Poziomie kontynuuje swoją misję prezentowania szerszej publiczności twórczości regionalnych artystów. Tym razem mieszkańcy Bytomia i okolic mają okazję zapoznać się z obrazami pochodzącego z Chełma Śląskiego malarza, Jana Jagody. Wernisaż wystawy odbędzie się 24 stycznia o godz. 18:00, ale już dzisiaj ekspozycja dostępna jest dla publiczności.

Jan Jagoda od najmłodszych lat z pasją i radością zajmował się malarstwem. Tę radość tworzenia widać w dziełach artysty, który nie boi się koloru i śmiało zestawia niejednokrotnie kontrastujące ze sobą barwy. Jego znakiem rozpoznawczym jest również wyraźna i swobodna kreska.

Na wystawie w Galerii na Poziomie znajdziemy zamknięte w długich na metr i szerokich na 70 cm ramach krajobrazy i postacie, które artysta wykonał akrylami zarówno na płótnach, jak i na kartonach. Wykorzystał do tego nie tylko pędzel, ale również patyki i szpachle.

-To naprawdę nietuzinkowa sztuka. Ślązaków szczególnie powinien zainteresować fakt, że na wystawie odnaleźć można obrazy prezentujące m.in. lokalne panoramy oraz sylwetki górników i młodych ludzi wtopionych w industrialne tło - mówi Hanna Petters, marketing manager w Agorze Bytom.

Zapraszając do współpracy kolejnego artystę, Agora Bytom pokazuje, że świat sztuki, zwłaszcza w jej regionalnym kontekście, jest jej bardzo bliski. Swoje obrazy prezentują tu zarówno początkujący twórcy, jak i ci bardziej doświadczeni. Tym razem przyszedł czas na przedstawiciela tej drugiej grupy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon