Hokej: dwa mecze, dwa przegrane

Męska drużyna TMH Polonia Bytom nie będzie miło wspominać minionego weekendu. W piątek nasi hokeiści ulegli na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie 8:3, natomiast w niedzielę przegrali u siebie z liderem PHL – drużyną GKS Tychy 1:4.

Niedzielny mecz rozpoczął się dla bytomian fantastycznie. Już w 2 minucie po asyście Filipa Stoklasy bramkę dla Polonii zdobył Gleb Łucznikow. Bytomianie przez pierwsze dwie tercje grali nieprawdopodobnie dobrze broniąc swojej bramki i co jakiś czas wyprowadzając groźne kontry. Niestety do upragnionego zwycięstwa z obecnym liderem Polskiej Hokej Ligi zabrakło jednej tercji, a dokładnie 18 minut. Pierwszą bramkę Poloniści stracili po strzale Mikołaja Łopuskiego. Na 1:2 w 43. minucie podwyższył Jakub Witecki, a pięć minut później było już 1:3 za sprawą Tomasza Malasińskiego. Wynik niedzielnego spotkania na 1:4 dla GKSu Tychy ustalił w końcówce Jarosław Rzeszutko.

Bytomianie swój kolejny mecz na lodowisku przy ulicy Pułaskiego 71 rozegrają już w niedzielę 19 stycznia o godzinie 18.00. Przeciwnikiem TMH Polonii Bytom będzie drużyna MMKS Podhale Nowy Targ. Zachęcamy do kibicowania i zapraszamy do popularnej „Stodoły”!