Ustalono sprawcę napadu na bank. Okazało się, że przebywa w więzieniu

Policjanci z Bytomia ustalili jednego ze sprawców napadu na bank, do którego doszło w maju 2013 roku. Jak ustalili śledczy 2 mężczyzn przedmiotem przypominającym pistolet sterroryzowało obsługę placówki i ukradło gotówkę w kwocie około 40.000 zł.

Bytomski4 policja bytom

W maju 2013 roku do jednego z banków przy ul. Chorzowskiej weszło 2 mężczyzn, którzy trzymając w ręce przedmiot wyglądem przypominający pistolet sterroryzowali pracowników placówki. W wyniku tego napady skradli około 40 tyś złotych gotówki.

Kryminalni z bytomskiej komendy prowadzili działania zmierzające do zatrzymania sprawców. Kilkumiesięczne mozolne czynności operacyjne doprowadziły do ustalenie jednego ze sprawców napadu. Jak się okazało 28-latek przebywa w jednym z zakładów karnych, gdzie odbywa karę więzienia za inne przestępstwo.

Bytomski prokurator przedstawił mu zarzut oraz przesłuchał. Bytomianin wrócił za kratki a sędzia zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. W tym czasie nie będzie on mógł kontaktować się z innymi osobami.

Śledczy z bytomskiej komendy dążą do zatrzymania wspólnika 28-latka. Za to przestępstwo grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski4 policja bytom

Ekspedientka sklepu odparła atak bandytów

Byt samochod na torach1

Pijany kierowca dachował i zablokował ruch...

Byt pozar autobusu

Bytom. Pożar autobusu na Karbiu. Pojazd spłonął...

Byt pozar witczaka

Kolejny pożar budynku przy ulicy Witczaka

Byt m m 39 646908

Nocna tragedia na drodze w Miechowicach

Byt covid19

Mieszkanka Bytomia ponownie zakaziła się...

Bytomski4 sambyt

Niedoszły samobójca okazał się pijany