Ustalono sprawcę napadu na bank. Okazało się, że przebywa w więzieniu

Policjanci z Bytomia ustalili jednego ze sprawców napadu na bank, do którego doszło w maju 2013 roku. Jak ustalili śledczy 2 mężczyzn przedmiotem przypominającym pistolet sterroryzowało obsługę placówki i ukradło gotówkę w kwocie około 40.000 zł.

Bytomski4 policja bytom

W maju 2013 roku do jednego z banków przy ul. Chorzowskiej weszło 2 mężczyzn, którzy trzymając w ręce przedmiot wyglądem przypominający pistolet sterroryzowali pracowników placówki. W wyniku tego napady skradli około 40 tyś złotych gotówki.

Kryminalni z bytomskiej komendy prowadzili działania zmierzające do zatrzymania sprawców. Kilkumiesięczne mozolne czynności operacyjne doprowadziły do ustalenie jednego ze sprawców napadu. Jak się okazało 28-latek przebywa w jednym z zakładów karnych, gdzie odbywa karę więzienia za inne przestępstwo.

Bytomski prokurator przedstawił mu zarzut oraz przesłuchał. Bytomianin wrócił za kratki a sędzia zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. W tym czasie nie będzie on mógł kontaktować się z innymi osobami.

Śledczy z bytomskiej komendy dążą do zatrzymania wspólnika 28-latka. Za to przestępstwo grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski4 policja bytom

Ekspedientka sklepu odparła atak bandytów

Byt pozar szpital

Pożar w Szpitalu nr 1 w Bytomiu. Ewakuowano 57...

Byt LPR

Potrącenie przy ul. Miechowickiej na Karbiu....

Byt PSP Bytom ul Mickiewicza

Burze nad woj. śląskim. 640 interwencji straży...

Byt 11

Bytom. Kierowca alfy romeo staranował znaki i...

Byt 2 OLSZEWSKIEGO19

Pożar w pustostanie. Budynek jest w trakcie...

Byt coronavirus

Sanepid zmienił zdanie - nie było ponownego...