Chojnacki liderem partii Gowina w Bytomiu

Zorganizowane przez ProjektBytom.pl spotkanie z Jarosławem Gowinem zdecydowanie odbiegało od poprzedniego, z Przemysławem Wiplerem. Tym razem wszystko odbyło się w konwencji śląskiego spotkania nowej partii „Polska Razem”.

Bytomski4 gowin 060

Gośćmi Projektu był nie tylko Jarosław Gowin, ale także Marek Migalski, zaangażowany w budowę struktur partii „Polska Razem” na Śląsku oraz Wojciech Mojzesowicz, skarbnik powołanej struktury. Na spotkaniu przedstawiono pokrótce wstępne założenia programowe partii. Przede wszystkim skupiono się na kierunkach rozwoju gospodarczego Polski. Zaprezentowane rozwiązania opierały się na trzech filarach: wolność gospodarcza, równość polskich przedsiębiorców wobec innych, zagranicznych inwestorów, oraz walka z dyskryminacją rodzin. Politycy podkreślali, że program nie jest jeszcze w pełni gotowy, a partia nie została ostatecznie zarejestrowana, ale w 187 powiatach posiada już struktury i jest w trakcie kompletowania list kandydatów do Europarlamentu. Główna linia programu „Polski Razem” ma opierać się na liberalizacji gospodarczej i konserwatyzmie aksjologicznym. W Bytomiu to właśnie Tomasz Chojnacki będzie reprezentował ugrupowanie Gowina. Stowarzyszenie ProjektBytom.pl, którego liderem jest Chojnacki, poinformowało o tym fakcie oficjalnie.

O czym na spotkaniu?

Część druga spotkania, z możliwością zadawania pytań politykom, była bardzo intensywna, a zaangażowanie uczestników przejawiło się m.in. omawianiem spraw lokalnych. Wśród nich znalazły się chociażby problemy rodzin dysfunkcyjnych czy problem „wycieku” wody z bytomskiej spółdzielni. Spotkanie zaowocowało m.in. deklaracją Marka Migalskiego o udzieleniu pomocy spółdzielcom. Uzupełnieniem była inicjatywa ProjektBytom.pl, który zapowiedział cykl spotkań dla bytomskich spółdzielców w poszczególnych dzielnicach miasta. Celem inicjatywy ma być omawianie problemów i wskazywanie ich prawnych rozwiązań. Podsumowaniem idei ma być powołanie funkcji społecznej Rzecznika Spółdzielców oraz wydanie Vademecum Spółdzielcy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon