Oszust bankowy zatrzymany w Bytomiu

Policjanci z Bytomia zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który chciał wyłudzić z banku ponad 100.000 zł. Skoczowianin przedstawił w placówce fałszywe dokumenty na zaciągnięcie kredytu.

Bytomski4 39 214065

Ścisła współpraca pracowników jednego z bytomskich banków zakończyła się zatrzymaniem 35-latka, który chciał wyłudzić kredyt na kwotę 107.000 złotych. Mieszkaniec Skoczowa przedłożył w placówce dokumenty na pożyczkę ponad 100 tysięcy złotych oraz potwierdził swoją tożsamość dowodem osobistym oraz paszportem. Pracownicy banku analizując wniosek 35-latka dopatrzyli się pewnych wątpliwości.

Powiadomieni stróże prawa sprawdzili osobę oraz dokumenty. Okazało się, że dokumenty potwierdzające tożsamość mężczyzny są fałszywe. 35-latka zatrzymano w dniu kiedy stawił się w banku na podpisanie umowy. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna wyłudził już z różnych banków kwotę ponad 200.000 złotych. Dzisiaj odpowie przed prokuratorem. Policjanci wnioskują o tymczasowy areszt dla niego. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon