Oszust bankowy zatrzymany w Bytomiu

Policjanci z Bytomia zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który chciał wyłudzić z banku ponad 100.000 zł. Skoczowianin przedstawił w placówce fałszywe dokumenty na zaciągnięcie kredytu.

Bytomski4 39 214065

Ścisła współpraca pracowników jednego z bytomskich banków zakończyła się zatrzymaniem 35-latka, który chciał wyłudzić kredyt na kwotę 107.000 złotych. Mieszkaniec Skoczowa przedłożył w placówce dokumenty na pożyczkę ponad 100 tysięcy złotych oraz potwierdził swoją tożsamość dowodem osobistym oraz paszportem. Pracownicy banku analizując wniosek 35-latka dopatrzyli się pewnych wątpliwości.

Powiadomieni stróże prawa sprawdzili osobę oraz dokumenty. Okazało się, że dokumenty potwierdzające tożsamość mężczyzny są fałszywe. 35-latka zatrzymano w dniu kiedy stawił się w banku na podpisanie umowy. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna wyłudził już z różnych banków kwotę ponad 200.000 złotych. Dzisiaj odpowie przed prokuratorem. Policjanci wnioskują o tymczasowy areszt dla niego. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt poszukiwania 13 latki z bytomia

Piekary Śląskie: Śmierć 13-letniej Patrycji z...

Bytomski5 policja6d

8 lat więzienia za łapówkę w kwocie 50zł

Bytomski4 policja1

Kamieniami i młotkiem uszkodzili 24 samochody

Bytomski4 sambyt

Niedoszły samobójca okazał się pijany

Bytomski4 policja bytom

Ekspedientka sklepu odparła atak bandytów

Byt LPR

Potrącenie przy ul. Miechowickiej na Karbiu....

Byt pozar witczaka7

Bytom: pożar w budynku przy ul. Witczaka