Dwa muzyczne żywioły! Dwie legendy! Dwie ikony wyrastające ponad swoją epokę!

Artystyczny fenomen na firmamencie muzycznego świata – The Beatles i Queen – dwa najbardziej legendarne zespoły w historii muzyki popularnej! To wszystko w Operze Śląskiej.

Bytomski4 betiq

Niezwykłe widowisko baletowe z udziałem tancerzy Opery Śląskiej i Gliwickiego Teatru Muzycznego! 2 lutego /w niedzielę/ o godz. 18.00 Opera Śląska serdecznie zaprasza na spektakl The Beatles & Queen - widowisko taneczne z udziałem tancerzy Opery Śląskiej i Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Igor Vejsada, dyrektor artystyczny Baletu Narodowego Teatru Śląsko-Morawskiego w Ostrawie, oraz Robert Balogh, dyrektor baletu i choreograf związany z Teatrem Morawskim w Ołomuńcu, wraz z połączonymi zespołami baletowymi Opery Śląskiej w Bytomiu i Gliwickiego Teatru Muzycznego, zabiorą widzów w taneczną podróż, w czasie której zapoznają ich z historią obu kultowych zespołów oraz – co najważniejsze – z ich przebojami. Nie zabraknie tych największych – „She Loves You”, „Yesterday”, „Let It Be”, „All You Need is Love”, „Imagine” z jednej oraz „A Kind of Magic”, „We Will Rock You”, „We Are the Champions”, „The Show Must Go On” czy „The Miracle” z drugiej strony – pojawią się i te mniej dzisiaj znane. A wszystko to w żywiołowej choreografii i sugestywnej oprawie plastycznej.

Dla jednych będzie to nostalgiczna wyprawa w przeszłość, dla innych – opowieść o tym, jak muzyka przekracza granice między pokoleniami. Dla wszystkich – wieczór pełen niezapomnianych wrażeń.
W przedstawieniu wykorzystano oryginalne nagrania zespołów The Beatles i Queen.

Prapremiera widowiska powstałego w koprodukcji z Gliwickim Teatrem Muzycznym odbyła się 23 września 2011 r. na scenie GTM.

Serdecznie polecamy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon