Hokej: Z Sanokiem Polonia przegrała

Podopieczni Miroslava Ihnacaka hokeiści TMH Polonia Bytom ulegli wczoraj u siebie wiceliderowi tabeli – Ciarko PBS Bank KH Sanok 0:3. O przegranej niebiesko-czerwonych przesądziła ostatnia tercja spotkania, w której nasi stracili dwie bramki.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gości. Już w 9. minucie objęli prowadzenie. W drugiej tercji Poloniści byli bliscy wyrównania, jednak krążek po uderzeniu Błażeja Salomona trafił w słupek sanockiej bramki. Trzecia tercja to pokaz gry w wykonaniu gości. Niespełna minutę po wznowieniu gry zespół z Sanoka prowadził 2:0. Siedem minut później trzecią, ostatnią bramkę dla sanoczan zdobył Rafał Dutka.

Po 39 spotkaniach hokeiści Polonii Bytom nadal z 27 punktami zajmują 8. miejsce w tabeli PHL. Już w najbliższy piątek (31 stycznia) o 18.00 podopieczni Miroslava Ihnacaka zagrają u siebie z zespołem JKH GKS Jastrzębie.