Hokej: Bytom przegrał z Jastrzębiem

W rozegranym wczoraj spotkaniu Polskiej Hokej Ligi zawodnicy TMH Polonii Bytom przegrali z wicemistrzem Polski JKH GKS Jastrzębie i tym samym stracili kolejne punkty do znajdującego się na siódmym miejscu w tabeli zespołu HC GKS Katowice.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla naszych hokeistów. Już w 40. sekundzie stracili bramkę. Pierwsza tercja, zdecydowanie najsłabsza w wykonaniu Niebiesko-Czerwonych, zakończyła się wynikiem 0:3 dla przyjezdnych. W drugiej tercji powiało optymizmem. Po golach Atkinsa i Dołęgi Poloniści zremisowali 2:2. Niestety trzecia odsłona gry znów należała do przyjezdnych. Zawodnicy GKS-u wygrali 0:1. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:6. Była to szósta porażka Polonii z Jastrzębiem w tym sezonie.

Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie 2:6 (0:3, 2:2, 0:1)
0-1 Damian Kapica - Grzegorz Pasiut - Maciej Urbanowicz (0:40)
0-2 Richard Kral - Mateusz Danieluk - Miroslav Zatko (5:52)
0-3 Maciej Urbanowicz - Richard Bordowski - Grzegorz Pasiut (14:10) 5/4
0-4 Mateusz Danieluk - Miroslav Zatko - Richard Kral (27:29) 5/4
1-4 Drew Akins - Branislav Fabry - Tomas Valeczko (29:23)
2-4 Jarosław Dołęga - Gleb Łucznikow (32:44) 5/4
2-5 Damian Kapica - Grzegorz Pasiut (37:02)
2-6 Richard Kral - Filip Stoklasa (58:13)

Polonia Bytom: Witkowski (Okoliczany - nie grał) - Banaszczak, Kantor, Łucznikow, Salamon, Dołęga - Maciejewski, Valeczko, Meidl, Akins, Fabry - Bychawski, Wardecki, Kłaczyński, Wróbel, Stasiewicz - Owczarek (n/g), Stępień, Wieczorek, Bajon (n/g). Trener: Miroslav Ihnaczak

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Feć - nie grał) - Bryk, Rompkowski, Urbanowicz, Pasiut, Kapica - Górny, Zatko, Danieluk, Kral, Stoklasa - Flaszar, Labryga, Marzec, Prochazka, Bordowski - Sordon, Pastryk, Ł. Nalewajka, Kogut, Kulas. Trener: Mojmir Trliczik