Film bytomskiej reżyserki na festiwalu w Berlinie

Najnowszy film Anny Kazejak, „Obietnica”, będzie walczył o nagrodę w 64 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Produkcja jest nominowana w sekcji konkursowej Generation 14 plus. To dział poświęcony najlepszym filmom z całego świata o tematyce młodzieżowej.

Bytomski4 2 film Obietnica foto Phillip Skraba

Nowy film bytomskiej reżyserki to obraz młodego pokolenia. Bohaterami polsko-duńskiej produkcji są Lila i Janek, licealiści, których życie obraca się głównie wokół imprez, eksperymentów z alkoholem i marihuaną. Nastolatki ukazane zostały przez pryzmat swojego pokolenia – ludzi młodych komunikujących się przez nowe technologie, czerpiących z życia wszystko pełnymi garściami. Miłość nastolatków i zabawa kończy się, kiedy bohaterka zrywa z chłopakiem oskarżając go o zdradę. Cena za błąd okazuje się bardzo wysoka.

W rolach głównych bohaterów zadebiutowali Eliza Rycembel i Mateusz Więcławek. „Widzę w moich bohaterach pokolenie, które posiada wszelkie zachodnie dobra, nieobarczone historycznie i politycznie, wolne, a mimo to używające owej wolności do stworzenia własnego więzienia. Żyją w świecie, który daje im wszystko, nie wymagając nic w zamian. Być może to właśnie jest powodem, dla którego stwarzają swoje własne zasady, za przekroczenie których płaci się najwyższą karę” - mówi o swojej produkcji reżyserka, Anna Kazejak. W obsadzie filmu znaleźć można także: Andrzeja Chyrę, Magdalenę Popławską, Jowitę Budnik, Bartłomieja Topę i Dawida Ogrodnika.

Bytomianka jest także reżyserką „Skrzydlatych świń” oraz serialu „Bez tajemnic” (polski oddział HBO). Film „Obietnica” w polskich kinach ukaże się 14 marca. To już kolejna produkcja polska, która ubiega się o prestiżową nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. W ubiegłym roku nagrodzono „Bejbi blues” Katarzyny Rosłaniec.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon