Wyremontują też perony i tunel

Zmiany na dworcu będą większe, niż sądziliśmy. Prócz holu mają zostać wyremontowane perony i przejście pod nimi.

Bytomski4 tunel perony

Budynek dworca jest zarządzany przez Polskie Koleje Państwowe, lecz część torowa stacji wraz z tunelem podlega Polskim Liniom Kolejowym. Te natomiast nie są wcale w lepszym stanie. Przejście pod peronami jest notorycznie zalewane podczas opadów, a same perony są w rozsypce.

Jacek Karniewski z PLK zapewnia, że spółka nie pozwoli, aby pasażerowie doznawali szoku przechodząc z odnowionego holu do zrujnowanego tunelu i dalej na zaniedbane perony. Firma chciałaby jeszcze w tym roku przeprowadzić remont, w ramach którego m.in. zostałaby wykonana izolacja przejścia podziemnego, wymieniona posadzka i wyczyszczone ściany. Pełny zakres prac ma zostać przedstawiony, gdy PLK znajdzie w swoim budżecie środki na ich realizację.

Wygląda na to, że masowa mobilizacja bytomian w sprawie dworca da lepsze efekty, niż się spodziewano. Co prawda nie zostanie wyremontowany cały budynek, ale odnowione zostaną części, które są w najgorszym stanie.

Obecnie trwa akcja pod patronatem naszego serwisu, skierowana do Kolei Śląskich. Apelujemy do prezesa, Piotra Bramorskiego, o otwarcie kasy biletowej na dworcu i uruchomienie większej liczby połączeń. Każdy może się podpisać pod petycją w tej sprawie - CLICK! Aby remont dworca przysłużył się jak największej liczbie pasażerów, oferta przewozowa musi zostać poprawiona. Tymczasem rozkład jazdy jest nieatrakcyjny i wielu mieszkańców nie jest w stanie się do niego dostosować.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dworzec przejdzie kolejną modernizację

Bytomski5 otwarcie dworca 047

Bytomianie otwarli dworzec [ZDJĘCIA]

Bytomski5 dworzec 006

Dworzec po remoncie [ZDJĘCIA]

Bytomski5 dworzec remont maj

Remont dworca PKP na finiszu

Bytomski4 dworzec wiz hol

Akces wyremontuje dworzec

Bytomski4 dworzec wiz hol

Ruszył remont dworca

Bytomski4 dworzec wiz hol

Jest przetarg na remont dworca! [foto]