Dwa wieczory z Operą Śląską

7 lutego 2014 r. /w piątek/ o godz. 18.00 - GALA VERDI/WAGNER | 8 lutego 2014 r. /w sobotę/ o godz. 18.00 - Giuseppe Verdi TRAVIATA opera w 4 aktach.

Bytomski4 verdiwagnertrawiata

Piątkowy koncert Gala Verdi / Wagner, który na bytomskiej scenie zaprezentowany został po raz pierwszy w grudniu ubiegłego roku z okazji obchodzonej na całym świecie 200. rocznicy urodzin Giuseppe Verdiego i Ryszarda Wagnera. Gala Verdi / Wagner to muzyczna dedykacja ku pamięci tych dwóch wybitnych kompozytorów. W inscenizowanym koncercie występują soliści, chór i orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Tadeusza Serafina oraz zaproszeni goście. Pierwsza część galowego koncertu poświęcona jest twórczości Giuseppe Verdiego; usłyszymy fragmenty z oper: „Nabucco”, „Aida”, „Traviata”, „Don Carlos” i „Rigoletto”. Muzykę Ryszarda Wagnera reprezentuje jedna z jego oper - „Tannhäuser”.

A w sobotni wieczór, 8 lutego, Opera zaprasza na jedną z najpiękniejszych historii w dziejach opery - tragiczną opowieść o Violetcie, paryskiej kurtyzanie, która pragnie porzucić dotychczasowe, pozornie wesołe i beztroskie życie. Pokochawszy młodego arystokratę opuszcza Paryż. Okazuje się, że zerwanie z przeszłością nie może nastąpić tak łatwo…

„Traviata” to jedno z arcydzieł, na którym opiera się sława Verdiego. Inwencja melodyczna, muzyczna dramaturgia oraz mistrzostwo scenicznego efektu, to podstawowe cechy tej opery. Wspaniałe arie z tak lubianym toastem na cześć miłości „Libiamo” - znane są nie tylko melomanom.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Touch Of Ireland – The Storm – widowisko...

Opera Śląska rozpoczyna sezon

Bytomski5 DSC 4532d Opera Slaska Madama Butterfly fot Tomasz Zakrzewski

W kwietniu PUCCINI

Bytomski4 betiq

Dwa muzyczne żywioły! Dwie legendy! Dwie ikony...

Bytomski4 MFL 975px 3451

W weekend na scenie Opery: MY FAIR LADY

Bytomski4 85219

2 Złote Maski! Spektakl Roku 2011!

Bytomski2 Baron cygański fot K Fatyga

Tak kończy Opera Śląska