Sprawca zuchwałych napadów na kobiety zatrzymany

Bytomscy policjanci zatrzymali mężczyznę a sąd aresztował go na 3 miesiące. 23-latek podejrzany jest o trzy napady na kobiety w Szombierkach.

Bytomski4 39 215692

To kolejny sprawca napadów, który został zatrzymany za napady na kobiety. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o podobnym przypadku.

W piątek wieczorem dyżurny bytomskiej komendy został powiadomiony o dwóch napadach na kobiety w Szombierkach. Do przestępstw doszło pomiędzy 22.00 a 22.30 w rejonie ulic Konstytucji i Zabrzańskiej.

Napadnięto kobiety w wieku 49 i 52 lat. Z ustaleń wynikało, że sprawca był w towarzystwie młodego chłopca. Łupem bandyty były torebki kobiet. Policjanci po około godzinie zatrzymali 23-latka oraz jego 12-letniego kolegę. Zrabowane przedmioty odzyskano. Małoletniego chłopca oddano pod opiekę matce, teraz zajmie się nim sędzia rodzinny.

Kryminalni z komendy przesłuchując zatrzymanego ustalili, że jest on jeszcze sprawcą napadu na kobietę z początku stycznia tego roku. Rozbój miał miejsce na klatce schodowej przy ul. Zabrzańskiej a pokrzywdzona kobieta ma 80-lat.

23-latek usłyszał trzy zarzuty napadów na kobiety. Bytomianin przyznał się. Wczoraj bytomski sędzia zdecydował o jego aresztowaniu na 3 miesiące. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Złodziej „yorka” i damski bokser zatrzymani

Bytomski5 39 230492

Miał pracę, teraz pewnie ją straci bo okradł...

Bytomski5 policja trze

Dwie kobiety na „podwójnym gazie” w sumie 8...

Bytomski5 szom mor

Szombierki: Śmiertelne pobicie. Zatrzymany syn...

Bytomski5 okup tel

Złapani podczas odbierania okupu za telefon

Bytomski5 wypadek

Wypadek na przejściu dla pieszych

Bytomski5 porywacz

W Bytomiu nie grasuje porywacz