Lutowe HartOFFanie Teatrem

Bytomskie Centrum Kultury w ramach cyklu HartOFFanie Teatrem zaprasza na wieczór 57 - projekt Teatru Interaktywnego (Bytom) „15+”.

Bytomski4 1801281 892092854139997 1557716431 o

HartOFFanie Teatrem to cykl prezentacji spektakli zrealizowanych przez niezależne zespoły teatralne. To zarazem swego rodzaju zderzenie przedstawień prezentujących różne teatralne poetyki oraz zespołów już uznanych i cieszących się renomą, z młodymi utalentowanymi grupami, którym pragniemy dać szansę prezentacji. HartOFFanie Teatrem to niepokorne zjawiska, idące pod prąd tendencje. Najodważniejsze tematy i interesujące realizacje. Niebanalne spotkania z twórcami.

wieczór 57: „15+” – projekt Teatru Interaktywnego (Bytom)

Teatr Interaktywny to tymczasowa nazwa zespołu, a zarazem metody pracy grupy młodych ludzi, którzy pod opieką instruktorów zrealizowali dotychczas trzy projekty:
„Córka” - o budowaniu pozytywnych relacji między nastolatkami, a światem dorosłych.
„Judyta” - dotycząca relacji nauczyciel – uczeń.
„15+” - podejmujący problem postrzegania i akceptacji seksualności przez ludzi należących do różnych pokoleń, którego pierwsza prezentacja zorganizowana została 20 grudnia 2013 r.

Grupa czerpie inspiracje z angielskiej metody TIE (theatre in education), łączącej działania teatralne oraz dramę, której celem jest wykorzystywanie technik teatralnych w edukacji i wychowaniu. Ta bardzo rzadko stosowana w Polsce metoda jest bardzo efektywnym i angażującym ludzi sposobem poruszania ważnych społecznie problemów. Przedstawienie, które powstaje w trakcie warsztatów na dalszym etapie staje się narzędziem interakcji z zaproszoną publicznością. Projekt prowadzi Marcin Drzazga, biorą w nim udział m.in. uczennice śląskich liceów i studentki. Projekt jest autorskim działaniem całej grupy.

Po spektaklu przewidziano spotkanie z zespołem. Realizacja spektaklu „15+”, który miał swoją premierę 20 grudnia 2013 r., była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków MKiDN jako część projektu „Każda żyrafa prowadzi do teatru. Alternatywnego”.

CZAS: 21 lutego (piątek). godz. 19.00,
MIEJSCE: Sala ToTu, BECEK Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1
BILETY: 5 zł

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 randka w ciemno

W sobotę Randka w ciemno

Bytomski4 hartgru

HartOFFanie Teatrem w grudniu

Byt koniec teatromanii

Teatromanii też NIE BĘDZIE!

Bytomski5 3p18pa2baejg5n1b17oj21fis1ipe8

Teatr „Rozbark” po pierwszej premierze

Teatr Tańca i Ruchu Rozbark już działa!

Bytomski4 heimat

PWST: Operculum: looking for Heimat

Bytomski4 komisariata 19

„Zwariowany Komisariat” – komedia w...