Co proponuje Teatr Tańca i Ruchu Rozbark?

Od 7 do 9 marca odbędą się dni otwarte w bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK. Odwiedzający będą mogli zobaczyć, jak do potrzeb instytucji przystosowana została była kopalnia. Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne atrakcje.

Bytomski5 kawiarnia w cechowni

22 lutego pisaliśmy, żę Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark wprowadził się już do swojej nowej siedziby – przeczytaj.

W programie dni otwartych znajdują się m.in. trzydniowe warsztaty tańca dla dzieci (rytmika i balet), młodzieży oraz dorosłych (taniec klasyczny, współczesny, latynoamerykański, a także zajęcia relaksacyjne czy joga). Wśród propozycji dla odwiedzających znajdą także warsztaty tańca dla seniorów. Będzie można zobaczyć także dwa spektakle – w piątek, 7 marca, spektakl pt. „Czterdzieści” w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca z Poznania oraz w niedzielę przedstawienie dla dzieci pt. „Przygody Kaja i Gerdy” w wykonaniu Bydgoskiego Teatru Lalek Buratino. Na zakończenie, w niedzielę planowany jest także dancing.

Prócz dni otwartych instytucja zapowiada także szereg innych inicjatyw, jak chociażby warsztaty taneczne dla osób niepełnosprawnych czy cykliczne dancingi i milongi.

Zapowiadana jest już również kolejna edycja Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej, która trwać będzie od 28 czerwca do 6 lipca. To wydarzenie o długoletniej tradycji, które każdego roku przyciąga wielu pasjonatów tańca.

Tegoroczna edycja zostanie wzbogacona o dodatkowe warsztaty i seminaria nie tylko z zakresu praktyki, ale również aspektów teoretycznych i historycznych tańca. Wydarzenie zostanie zainaugurowane premierą nowej odsłony spektaklu „This is not a love song” w choreografii Uriego Ivgi i Johana Grebena.

Repertuar spektakli na najbliższe miesiące:

7 marca 2014 (piątek) godz. 19.00

„Czterdzieści”, Polski Teatr Tańca

Bilety w cenie: 30 zł ulgowy / 40 zł normalny

9 marca 2014 (niedziela) godz. 11.00

„Przygody Kaja i Gerdy”, Bydgoski Teatr Lalek „Buratino”

Bilety w cenie: 12 zł ulgowy / 18 zł normalny

15 marca (sobota) godz. 19.00

„Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś”, Teatr DADA von Bzdülöw

30 marca (niedziela) godz. 17.00

„Mglisty Billy” – spektakl dla dzieci, Teatr Figur Kraków

28 czerwca (sobota) godz. 19.00

“This is not a love song” - Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

Cała oferta na stronie www.teatrrozbark.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon