Sportowe Laury Bytomia rozdane

Po raz kolejny bytomscy sportowcy i przedsiębiorcy spotkali się, by odebrać wspólne wyróżnienia. W minioną sobotę odbyła się Gala Sportu i Biznesu, podczas której wyróżniono najlepszych sportowców i przedsiębiorców 2013 roku.

Bytomski5 1393172178

Galę otworzył przemówieniem prezydent Bartyla. Podczas uroczystości wspominał on o Józefie Wiśniewskim, trenerze i prezesie GKS „Czarni” Bytom, który odszedł w minionym roku. Prezydent zapowiedział także, że będzie wnioskował o upamiętnienie imieniem trenera Hali na Skarpie. Wydarzenie uświetnił koncert zespołu „Sweet Combo”.

Celem Gali było jednak wręczenie Sportowego Laura Bytomia, który przyznawany jest za szczególne osiągnięcia w sporcie oraz Nagrody Gospodarczej Prezydenta „POLOTY 2013”, którą wręczono bytomskim firmom i mikrofirmom.

Do nagrody za sportowe osiągnięcia zgłoszono 40 kandydatów, w tym także osoby nominowane w kategorii „Mecenas sportu”. To wyróżnienie przyznawane jest w podziękowaniu za wsparcie finansowe dla bytomskiego sportu. Nagrodę dla Sportsmenki (seniora) wręczono Ewie Koniecznej z Górniczego Klubu Sportowego „Czarni” Bytom. Zawodniczka zajęła 3 miejsce w Grand Prix Seniorek w chorwackiej Rijece oraz 2 miejsce na Indywidualnych Mistrzostwach Polski.

Nagrodę w kategorii Sportowiec/Sportsmenka (junior) otrzymała Arleta Podolak – Mistrzyni Świata Juniorek z Ljubljany, brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorek w Sarajevie oraz Mistrzyni Polski Seniorek, również wywodząca się z „Czarnych” Bytom. Laur dla Sportowca (seniora) otrzymał Grzegorz Panfil z Klubu Sportowego „Górnik”. Reprezentował on Polskę razem z Agnieszką Radwańską w turnieju Hopmana w Perth oraz został Halowym Indywidualnym Mistrzem Polski.

W kategorii „Drużyna” nagrodzono pierwszą drużynę mężczyzn TMH Polonia Bytom, która zdobyła Mistrzostwo I ligi hokejowej oraz awansowała do ekstraklasy. Wyróżniono także trenerów i działaczy sportowych – wśród nich Dariusza Łukaszewskiego z Klubu Sportowego Górnik Bytom oraz byłego judokę GKS „Czarnych” Bytom Janusza Wojnarowicz. Nagrodzonym „Mecenasem Sportu” został Henryk Dolewka, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Do Nagrody Gospodarczej nominowanych zostało z kolei sześć podmiotów w kategoriach: Firma Roku i Mikrofirma Roku.

W pierwszej z kategorii nagrodę otrzymała firma MAZUR Sp. z o.o., Mikrofirmą Roku zostało z kolei Studio Fryzur Tomasz Małek. Nominacje otrzymali także: GAS Engineering Jarosław Korczak oraz Firma Handlowo-Produkcyjna „KOZA” (w kategorii firma) oraz ENERGOWITNET Witold Krieser oraz RB Rowerek Roman Badura (w kategorii mikrofirma).

Wyróżniono także trzy dynamicznie rozwijające się bytomskie firmy, przyznając im Nagrody Specjalne. Wśród nich znalazły się: Firma Budowlana GABUD Tadeusz Gapiński, JATEX FINANSE S.A. oraz Sponsor Sp. z o.o. i Sponsor PLUS Sp. z o.o.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon