Spektakl "Marika" w bytomskim muzeum

Spektakl Marika Dariusza Dyrdy opowiada o losach wielopokoleniowej rodziny mieszkającej na śląskiej, przedwojennej wsi. Pierwsza część utrzymana w klimacie komedii przedstawia życie rodziny w okresie przedwojennym, ich losy, problemy dnia codziennego, a także marzenia czy pierwsze miłości. W drugiej części ukazano problem rozbicia rodzin w trakcie wojennej zawieruchy. Gorąco polecamy.

Bytomski5 Plakat MARIKA

Spektakl porusza ważny i ciągle powracający temat przynależności Ślązaków do Polski, a także opowiada o przedwojennej historii Śląska. Grany jest w gwarze śląskiej, a wykonawcą jest Amatorski Teatr „Naumiony” działający przy Centrum Kultury i Promocji ARTeria w Ornontowicach, z udziałem Kapeli „Śląskie Bajery”.

Amatorski Teatr „Naumiony” funkcjonuje od 2004 roku. Tworzą go osoby w różnym wieku, a dzięki pracy z reżyserką Iwoną Woźniak, poziomem konkurować może z profesjonalistami. Zawsze wystawia sztuki w gwarze śląskiej. Już w piątek, 7 marca o godzinie 19.00, w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu zobaczyć będzie można aktorów Teatru „Naumiony” w akcji. Koszt biletu na spektakl Marika to jedynie 15 zł.

Więcej szczegółów - KLIK.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt muz28 29

Jaki jestem, a jaki chciałbym być i MUZeum...

Bytom na starej pocztówce

W hołdzie Hałdzie

Połączenie muzeów to sprawa drugorzędna

Bytomski5 muzeum filia korfantego

Marszałek się zabezpiecza

Sztuka kochania - Ars amandi – średniowiecze...

Bytomski4 Roman Kramsztyk portret ony przed 1926

Wykłady o sztuce: Roman Kramsztyk