KK Polonia Bytom wygrała

Polonia Bytom mistrzem III ligi koszykówki? Na dwie kolejki przed zakończeniem rundy rewanżowej rozgrywek o mistrzostwo III ligi koszykówki mężczyzn, wszystko na to wskazuje.

W ostatnim meczu (28.02.2014) KK Polonia Bytom zwyciężyła drużynę KKS Mickiewicz Katowice II 83:70 (22:22, 20:13, 18:17, 23:18). Jest to o tyle cenne zwycięstwo, ponieważ goście przyjechali do Bytomia w składzie grającym w II lidze. Wbrew obawom była to wyraźna wygrana Polonii, która prowadziła przez większość spotkania, Jedynie pierwsza kwarta była wyjątkowo wyrównana, co pokazuje jej wynik. Od drugiej kwarty drużyna Polonii Bytom powoli, aczkolwiek systematycznie zwiększała swoją przewagę punktową nad drużyną gości. Początkowo przewaga ta wynosiła od 4 do 7 punktów, jednak w późniejszych fragmentach gry, wzrosła ona do 8-10 punktów. Ten mecz był swego rodzaju testem, który pokazał, iż drużyna Polonii Bytom jest gotowa do gry w II lidze, jednak ostatecznie zdecydują o tym turnieje kwalifikacyjne.

Najwięcej punktów dla Polonii zdobyli: Krzysztof Woźniak - 22, Adam Anduła i Grzegorz Zadęcki po 15. Dla "Mickiewicza" najwięcej punktów zaliczył Szymon Wawrzyniak -12.

Cieszymy się z wygranej, tym bardziej, iż graliśmy praktycznie z drugoligowym zespołem. Niestety jest kilka rzeczy do poprawy. Dzisiaj mieliśmy fragmenty gry, gdzie zapanował spory chaos, psujący to widowisko sportowe. Z drugiej strony mieliśmy także pokaz, niezbędnej czasami, takiej agresji sportowej, w wykonaniu moich zawodników, zwłaszcza na tablicy. Między innymi to włynęło na dzisiejsze zwycięstwo - powiedziała po meczu trener Polonii Bytom Radosław Kuciński.