Na przepustce więziennej okradał mieszkania

Resocjalizacja nie pomogła. Policjanci zatrzymali podejrzanego o liczne włamania do mieszkań oraz 60-letniego pasera. Przestępstwa miały miejsce na przełomie stycznia i lutego tego roku. Ustalono, że kradzieży podejrzany dokonywał się w czasie przepustek z zakładu karnego, gdzie odbywa karę więzienia.

Bytomski5 39 220111

Policjanci z bytomskiej komendy poszukiwali sprawcy włamań do mieszkań. Kryminalni prowadzili wzmożone działania operacyjne, typowali sprawców oraz prowadzili obserwacje. Stróże prawa ustalili a następnie zatrzymali 33-latka. Mężczyzna przyznał się do 4 włamań do mieszkań przy ul. Siemiradzkiego, Miechowickiej oraz Wyzwolenia.

Przestępstw tych dokonywał na przełomie stycznia i lutego tego roku. Jego łupem padał głównie sprzęt elektroniczny, biżuteria, pieniądze. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Bytomianin usłyszał już zarzuty. Śledczy ustalili, że 33-latek odbywa karę więzienia za włamania a przestępstw tych dokonywał w czasie jak był na przepustce. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Za te włamania grozi mu do 10 lat za kratami. Ponadto kryminalni zatrzymali 60-letniego pasera, który kupił od 33-latka część skradzionych rzeczy. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kable elektryczne

Był poszukiwany. Wpadł na kradzieży złomu

Hulajnoga i policja

Wjechał hulajnogą w budynek. Mandat pociągnie go za kieszeń

Bytomski5 piratpolbyt

Bytomscy policjanci pirata drogowego złapali w...

Bytomski5 policja bytom

Z pięściami na policjantów

Bytomski5 1393704055

Ewakuacja bloku, znaleziono niewybuchy

Bytomski4 39 214065

Oszust bankowy zatrzymany w Bytomiu

Bytomski2 1725183039

Audi uderzyło w motorower