Rusza nabór elektroniczny do przedszkoli

Do końca marca rodzice mają czas na to, by drogą elektroniczną zapisać swoje dzieci do przedszkoli. Taka forma rekrutacji obowiązuje w naszym mieście od kilku lat i obejmuje logowanie do systemu oraz wypełnienie wniosku. Lista dzieci przyjętych do danego przedszkola zostanie ogłoszona 17 kwietnia.

Bytomski5 1960069 465449916915782 1104509460 n

W tym roku do rozdysponowania jest około 4300 miejsc. Samych przedszkoli miejskich jest z kolei 41. Zmianie uległy nieco: tryb, zasady i kryteria rekrutacji, co wynika z nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Podobnie jednak, jak w ubiegłych latach, rodzice rejestrując dziecko mogę wybrać maksymalnie trzy placówki – przedszkola lub funkcjonujące w szkołach podstawowych oddziały przedszkolne.

Dla osób, które nie mają dostępu do internetu, wyznaczono możliwość bezpośredniej rejestracji. W takiej sytuacji należy udać się do danego przedszkola i przy pomocy upoważnionego pracownika wypełnić wniosek.

Szczegółowe informacje na temat składania wniosków o przyjęcia do przedszkoli można znaleźć w pliku, który udostępniamy - KLIK.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

Ul. Dworcowa w Bytomiu

Przebudowa ul. Dworcowej. Co nas czeka? Niedługo konsultacje

Byt bytom nie zostal zalany

Cały Śląsk zalało, a Bytomia nie. Tym razem...

Byt szyby rycerskie bytom

Niebezpieczne odpady w Łagiewnikach zostaną...

Byt jedzenie

Bytom Na Wynos – wesprzyj lokalną gastronomię

Byt 22

Zamów i czekaj na kuriera. Kolejna sieć w...

Zaprezentuj pracę o Bytomiu