Rusza nabór elektroniczny do przedszkoli

Do końca marca rodzice mają czas na to, by drogą elektroniczną zapisać swoje dzieci do przedszkoli. Taka forma rekrutacji obowiązuje w naszym mieście od kilku lat i obejmuje logowanie do systemu oraz wypełnienie wniosku. Lista dzieci przyjętych do danego przedszkola zostanie ogłoszona 17 kwietnia.

Bytomski5 1960069 465449916915782 1104509460 n

W tym roku do rozdysponowania jest około 4300 miejsc. Samych przedszkoli miejskich jest z kolei 41. Zmianie uległy nieco: tryb, zasady i kryteria rekrutacji, co wynika z nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Podobnie jednak, jak w ubiegłych latach, rodzice rejestrując dziecko mogę wybrać maksymalnie trzy placówki – przedszkola lub funkcjonujące w szkołach podstawowych oddziały przedszkolne.

Dla osób, które nie mają dostępu do internetu, wyznaczono możliwość bezpośredniej rejestracji. W takiej sytuacji należy udać się do danego przedszkola i przy pomocy upoważnionego pracownika wypełnić wniosek.

Szczegółowe informacje na temat składania wniosków o przyjęcia do przedszkoli można znaleźć w pliku, który udostępniamy - KLIK.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon