Wyjątkowe grafiki w Galerii na Poziomie

Agora Bytom prezentuje prace młodych artystów. Grafiki stworzone przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu to mnogość stylów, tematów i inspiracji. Wszystkie stworzone za pomocą komputera.

Bytomski5 Agora Bytom wystawa

Organizatorką przedsięwzięcia jest Marta Zawadzka, nauczycielka grafiki komputerowej w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu. Prezentowane obrazy to efekt jej 4-letniej pracy z uczniami technikum przy ulicy Modrzewskiego.

Młodzi artyści uczęszczają do klasy o profilu informatycznym ze specjalnością graficzną.
W trakcie zajęć wielu z nich nauczyło się, że komputer to ciekawe narzędzie ekspresji. Owocem jest ponad 30 unikalnych grafik komputerowych prezentujących najróżniejsze style, wrażliwości i wyjątkowe ujęcia tematów.

- W sztuce liczy się kreatywność, a tej młodych twórcom nie brakuje. Na wystawie obejrzymy prace, których powstania nie ograniczał ani materiał, ani technika wykonania. Grafika komputerowa oferuje nieskończone możliwości wyrazu - mówi organizatorka.

Grafiki są zróżnicowane gatunkowo. W Galerii na Poziomie nie brakuje portretów, motywów abstrakcyjnych, a także obrazów samego Bytomia. Marta Zawadzka przyznaje, że wysoka jakość prac wymogła potrzebę zaprezentowania ich szerszej publiczności. Agora Bytom okazała się najlepszym miejscem do promocji młodych talentów.

- Cieszymy się, że możemy zaprezentować prace uzdolnionych bytomian. Grafika komputerowa to wyjątkowa forma wyrazu, a te prace są naprawdę barwne i ciekawe. Być może niektóre z nich staną się pocątkiem profesjonalnej kariery młodych grafików – mówi Hanna Petters, marketing manager Agory Bytom.

Wystawę można oglądać do 2 kwietnia 2014 roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon