Kontroler biletów zaatakowany

Policjanci w Zabrzu zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzewanego o uszkodzenie ciała jednego z kontrolerów KZK GOP. Do zdarzenia miało dojść w trakcie wykonywania czynności służbowych przez 48-letniego kontrolera w autobusie komunikacji miejskiej. W trakcie zdarzenia sprawca nie tylko uderzył kontrolera w twarz lecz również kierował pod jego adresem groźby karalne.

Bytomski5 autobus820 kzkgop

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 18.00 w autobusie linii nr 14 jadącym z Bytomia do Zabrza. Kiedy kontrolerzy przystąpili do sprawdzenia podróżnych pod kątem posiadania biletów, jeden z pasażerów, zaatakował kontrolera.

Sprawca uderzył głową w twarz kontrolera. W wyniku popełnionego przestępstwa pokrzywdzony doznał urazu głowy i złamania nosa. W trakcie wywołanej awantury podróżny kierował pod kątem kontrolera groźby pozbawienia go życia. Sprawca przestępstwa został zatrzymany w autobusie. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Pochodzący z Bytomia 31-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Za dokonanie uszkodzenia ciała oraz kierowanie gróźb karalnych grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kieliszek i kluczyki

Jeździli na podwójnym gazie. Dostali poważne kary

Ludzik Bytom 5

Odblaskowe ludziki ostrzegają w Bytomiu kierowców

Kontrola policji (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Bytomia złapali nietrzeźwego kierowcę

Nóż (zdjęcie ilustracyjne)

Chciał zabić znajomego. Zadał mu kilka ciosów nożem

Grzyby (zdjęcie ilustracyjne)

89-letni grzybiarz z Bytomia zgubił się w lesie

Byt plac sobieskiego

Zwłoki na Placu Sobieskiego. Policja czeka na...

Byt 39 337952

Bezpłatnie sprawdzisz swoje auto