Pożar w kamienicy

Policjanci z Bytomia zatrzymali 37-letniego właściciela mieszkania, kamienicy przy ul. Korfantego, w którym wybuchł pożar. Bytomianin miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Ewakuowano 12 mieszkańców, którzy nie odnieśli obrażeń. Nie znaleziono ofiar. Trwa wyjaśnianie okoliczności pożaru.

Bytomski5 39 220818

Wczorajszej nocy dyżurny komendy miejskiej został poinformowany o pożarze kamienicy przy ulicy Korfantego. Miejsce zdarzenia zabezpieczali funkcjonariusze bytomskiej komendy a akcję gaśniczą prowadzili strażacy.

Na miejscu ewakuowano 12 mieszkańców kamienicy. Nikt nie ucierpiał. W pogorzelisku strażacy nie znaleźli nikogo. Z ustaleń wynika, że spłonęło jedno z mieszkań. Po akcji gaśniczej mieszkańcy wrócili do domów.

Policjanci zatrzymali 37-letniego właściciela mieszkania, który był pijany. Badanie wskazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na chwilę obecną nie są znane okoliczności pożaru. Teraz biegli wyjaśniają przyczyny pożaru. Jeżeli okaże się, że pożar spowodował 37-latek, to może mu grozić nawet do 10 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pożar przy ul. Żeromskiego

Tragiczny pożar przy ul. Żeromskiego. Nie żyje jedna osoba

Pożar kamienicy bobrek

Pożar kamienicy przy ulicy Huty Julia na Bobrku

Pożar na ul Miarki Bytom

Pożar w centrum miasta. Poparzony strażak

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

998

W Bytomiu przekierowuje z 998 na 112

Bytomski5 Obraz 043

Pożar przy ulicy Chorzowskiej

Bytomski4 straz

Karb: Pożar w bloku przy ulicy Konstytucji