Budżet Bytomia kolejny raz do poprawy?

Radny Bytomia, były wiceprezydent, Mariusz Wołosz z Bytom Przyjazne Miasto poinformował internautów nieoficjalnie, że Regionalna Izba Obrachunkowa (RIO) wszczęła postępowanie unieważniające wprowadzenie do budżetu miasta po stronie dochodów wpływu ze sprzedaży nieruchomości niebędącej własnością gminy. RIO potwierdza te doniesienia.

Bytomski5 top nowy1

Na ostatniej sesji radni przegłosowali zmiany w budżecie, tym samym łatając dziurę budżetową, która powstała po wycofaniu się władz z dzierżawy Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego (BPK). To z tytułu tej prywatyzacji miasto miało otrzymać 100 mln zł. Powstałą dziurę budżetową załatano zapisami o sprzedaży gruntów należących do miasta oraz zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki, której właścicielem jest prywatne konsorcjum Fortum. I to właśnie ten zapis ma być przedmiotem postępowania RIO.

Władze Bytomia zostały wezwane do złożenia wyjaśnień – potwierdził Paweł Drzazga z RIO i 27 marca na kolegium mają przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie.

O takim scenariuszu mówili podczas uchwalania budżetu radni opozycyjni. Takie działanie jest najprawdopodobniej niezgodne z ustawą o finansach publicznych i jako takie może zostać zakwestionowane przez RIO – cytowaliśmy stanowisko PIS w artykule „Dziura budżetowa załatana, niesmak pozostał” z 6 marca 2014r.

Jeśli 27 marca przedstawiciele miasta nie zdołają obronić swoich racji, to władze Bytomia czeka kolejna potyczka o kształt budżetu miasta.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt konferencja po bpk

Katastrofalna sytuacja BPK

Mariusz Wołosz nie będzie kandydował na...

Donald Tusk Mariusz Wołosz w Bytomiu

Tusk w Bytomiu obiecał 10 mld zł na remonty mieszkań

Tablice przed urzedem

Bytom po upadku porozumienia KO i PiS. Co dalej?

Byt mariusz wolosz prezydent bytoma otrzymal votum zaufania

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz otrzymał wotum...

Byt pec bpk

Prywatyzacji PEC i BPK nie będzie

Przeszacowany/niedoszacowany