Złapani podczas odbierania okupu za telefon

Policjanci zatrzymali trzech sprawców napadu w którym poszkodowanemu skradziono telefon, a następnie żądano za niego okupu. Jeden ze sprawców usłyszał zarzuty.

Bytomski5 okup tel

Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 3 mężczyzn. Podejrzewanych o pobicie i kradzież telefonu 24-latkowi oraz o żądanie okupu w zamian za jego zwrot. Z relacji śledczych wynika, że pokrzywdzony wieczorem przechodził tunelem przy dworcu PKP w Bytomiu. Na przeciwko niego przechodziło 3 młodych mężczyzn w wieku od 17 do 19 lat. Doszło między nimi do zaczepki w wyniku której 24-latek został uderzony w twarz i upadł na ziemię. Podczas zajścia wypadł mu telefon komórkowy. Młodzi bytomianie zabrali telefon wartości ponad 2000 złotych i uciekli. Kolejno na numer telefonu 24-latka zadzwoniła jego dziewczyna. Połączenie odebrał jeden z napastników, który zażądał za zwrot telefonu kilkuset złotych. Kobieta zgodziła się i umówiła ze sprawcami na odbiór telefonu. Powiadomienie o zdarzeniu policjanci oczekiwali na napastników, których następnie zatrzymali.

Skradziony aparat telefoniczny odzyskano. Śledczy przesłuchali 2 mężczyzn, natomiast 19-latek usłyszał już zarzuty. Odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon