Bytomskie czworonogi czekają na adopcję

Władze Bytomia spotkały się z pracownikami i wolontariuszami bytomskich schronisk dla zwierząt. Inicjatywa była okazją do rozmowy m.in. o sposobach przeciwdziałania bezdomności czworonogów w naszym mieście. Podczas spotkania mówiono także o zwiększeniu zasięgu akcji adopcyjnych w schronisku przy ulicy Łaszczyka.

Wolontariusze działający na rzecz bezdomnych zwierząt w Bytomiu to zaangażowana i aktywna grupa kilkunastu miłośników czworonogów. To oni zajmują się sprzątaniem boksów, w których przebywają zwierzęta, wyprowadzają je na spacery, a nawet karmią. Ich działalność to jednak nie tylko doraźna pomoc – to również długofalowe inicjatywy, które mają zmniejszyć problem bezdomności zwierząt.

Wolontariusze zajmują się więc przede wszystkim poszukiwaniem domów dla zwierząt, które naprawdę bardzo tego potrzebują. Ich marzeniem jest stworzenie listy osób, które nie powinny być właścicielami zwierząt. To zdecydowanie ułatwiłoby wyeliminowanie nieodpowiedzialnych opiekunów.

Pracy jest dużo, ale efekty działań wolontariuszy są bardzo widoczne. Już w tym roku grupie udało się pozyskać kilkadziesiąt nowych domów dla spragnionych miłości zwierząt. Zdaniem wolontariuszy coraz więcej osób decyduje się na adopcję psów ze schroniska. To dobra tendencja, która może pomóc zniwelować problem zwierząt bez opieki. Liczba wolontariuszy także rośnie, ale pomoc wciąż jest potrzebna.

Wszyscy, którzy już się w nią zaangażowali, są przekonani, że porzucone zwierzęta bardzo potrzebują ich wsparcia. Często są one pokrzywdzone i doświadczone przez los. Dopiero otoczone miłością mogą poczuć się znów szczęśliwe i bezpieczne. Za dobrą opiekę odwdzięczają się z kolei bezwarunkową miłością.
Informacje o schroniskach w naszym mieście oraz psach czekających na adopcję można znaleźć na stronie internetowej schroniska oraz na facebooku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon