"Jaskółki 2014" - święto pracodawców osób z niepełnosprawnością intelektualną

3 kwietnia 2014 w Bytomskim Centrum Kultury w godzinach 10.00-13.00 odbędzie się Gala "Jaskółki 2014". Nagrodzeni zostaną pracodawcy z otwartego rynku pracy, którzy zatrudniają w swoich firmach osoby z niepełnosprawnością intelektualną.Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Centrum DZWONI w Bytomiu zaprasza wszystkie zainteresowane osoby, instytucje i firmy.

Gala „Jaskółki 2014” jest uhonorowaniem pracodawców z województwa śląskiego zatrudniających osoby z niepełnosprawnością intelektualną na otwartym rynku pracy przy współpracy z Centrum DZWONI w Bytomiu. Pracodawcy ci, zarówno firmy jak i instytucje publiczne, otrzymają w ramach podziękowania statuetki „Jaskółki”, które przy stereotypie Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, niesamodzielnej i niezdolnej do żadnej pracy, są formą uhonorowania ich chęci do przełamania tego wizerunku. Jest to już czwarta edycja rozdania nagród pracodawcom walczącym ze stereotypami i wyznaczającym nową jakość w aktywności osób z niepełnosprawnością intelektualną w społeczeństwie.

Wszystko za sprawą organizatora Gali - Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (Centrum DZWONI), które zajmuje się aktywizacją zawodową tej grupy osób, wykorzystując przy tym nowatorską metodę współpracy zarówno z Osoba Niepełnosprawną jak i z pracodawcą – zatrudnienie wspomagane.

Po za częścią honorująca firmy i instytucje biorące czynny udział w aktywizacji zawodowej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną odbędzie się także pokaz autorskiego filmu zrealizowanego przy współpracy z Osobami Niepełnosprawnymi dotyczącego działania Centrum DZWONI i sukcesów Osób z Niepełnosprawnością na rynku pracy i po za nim.

Dodatkowo podczas Gali wystąpią pracujące osoby niepełnosprawne oraz ich pracodawcy. Wśród zaproszonych gości będą przedstawiciele władz i instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, przedstawiciele i uczestnicy śląskich warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej, szkół specjalnych, lokalni pracodawcy oraz media.

Na Gali odbędzie się także promocja zatrudnienia wspomaganego oraz podsumowanie ośmioletniej działalności Centrum DZWONI w Bytomiu w zakresie aktywizacji osób z niepełnosprawnością intelektualną na otwartym rynku pracy.

Gala „Jaskółki 2014” odbędzie się 3 kwietnia w godzinach 10:00 – 13:00.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon