Porażka Polonii i sukces GKS Szombierki

Polonia przegrała z MKS Kluczbork mecz wyjazdowy wynikiem 3:1. GKS Szombierki pokonał z kolei Polonię Łaziska Górne i zakończył mecz wynikiem 4:2.

Choć początkowo szanse zawodników Polonii w meczu z Kluczborkiem wydawały się wyrównane, w 22 minucie zespół przeciwników zdobył bramkę, a chwilę później jeszcze poprawił swój wynik. Niebiesko-czerwonych „dobiła” strzelona w 38. minucie trzecia bramka. Choć Polonia usiłowała odegrać się w drugiej połowie, dopiero w 89. minucie spotkania Marcin Lachowski zdobył bramkę, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy. Najbliższy mecz Polonii, z drużyną z Zielonej Góry, odbędzie się już 29 marca.

Więcej szczęścia miał zespół GKS Szombierki, który zwyciężył spotkanie z Polonią Łaziska Górne z wynikiem 4:2. Mecz rozpoczął się samobójem zawodnika z Łazisk, co pozwoliło zespołowi z Bytomia wyjść na prowadzenie. W 30. minucie goście zremisowali 1:1, by pod koniec pierwszej połowy wyjść na prowadzenie. Druga połowa należała jednak do GKS Szombierki. Sławomir Pach poprawił wynik w 60. minucie, a kilkanaście minut później pomógł mu Piotr Makowiecki. Ostatnia bramka meczu padła w ostatniej minucie. GKS Szombierki wygrały 4:2, a kolejny mecz rozegrają na wyjeździe z Piastem Strzelcem Opolskie.