Stroszek: Niegroźny pożar [zdjęcia]

Płonął kawałek lasu w okolicach dzielnicy Stroszek. Zdjęcia przesłał nasz czytelnik.

Do niegroźnie wyglądającego pożaru doszło w okolicach Stroszka i Witora. Płonęła ściółka leśna. Zdjęcia na naszym forum internetowym opublikował nasz czytelnik (szeryf) i jak podaje zdarzenie miało miejsce w niedzielę przed południem.

W akcji gaszenia pożaru brał udział jeden wóz straży pożarnej. Prawdopodobna przyczyna pożaru to wiosenne wypalanie traw. W tym miesiącu już pisaliśmy o niebezpieczeństwie jakie wynika z wiosennego wypalania traw. W Bytomiu odnotowano już pierwsze ofiary tego wiosennego zwyczaju. Do szpitala trafił 55-letni mężczyzna w bardzo ciężkim stanie - więcej można przeczytać w artykule „Niebezpieczne wypalanie traw, są poszkodowani”.

Pożary traw są bardzo dużym zagrożeniem i często skutkują zapaleniem się zabudowań. Już w tym roku strażacy odnotowali prawie 90 interwencji w takich sprawach, a jedna z nich dotyczyła domu, który zapalił się od takiego wypalania trawy. Policja i strażacy apeluje do wszystkich osób noszących się z zamiarem wiosennego wypalania traw, ab zaniechały tego zwyczaju.

{gallery}galerie-news/wyp-marzec{/gallery}

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon