Nadlatują superbohaterowie!

Czy to trzęsienie ziemi? Czy to tąpnięcie? Nie! To Super-Hajer! W ostatni weekend kwietnia on i jego koledzy po fachu z kosmosu opanują Bytom. Zbliża się 6. Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów czyli Festiwal Dziwnie Fajne!

Bytomski5 5 zlot super

Jak zawsze głównym punktem imprezy będzie kolorowy korowód przebierańców w strojach wymyślonych przez siebie herosów. Z każdym rokiem uczestniczy w nim jeszcze więcej ludzi. Przyjeżdżają nawet mieszkańcy oddalonych regionów Polski, żeby móc włączyć się do zabawy. Tradycyjnie w sobotę o godzinie 11:00 superbohaterowie przejdą spod Szybu Krystyna na Rynek.

>> SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD JAZDY <<

Tam z kolei rozpocznie się Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów, na którym będzie można kupić mnóstwo oryginalnego rękodzieła, a także wziąć udział w warsztatach śmieciowo-twórczo-przetwórczych. Ponadto odbędą się pokazy chodzenia po linie, superbohaterska Zumba, Motoserce, czyli zbiórka krwi oraz koncert kapeli Oberschlesien.

Dzień wcześniej, w piątek 25 kwietnia w Beceku Circus Ferus z Poznania wystawi spektakl "Tragedia w lumpeksie. Czyli opowieść o przeciętnym Polaku (i Polce)", natomiast wieczorem w Starej Platformie zagrają Kryzys Wyobraźni i Chaos, a w Museum Music Republic koncert da Jamal.

W sobotę 26 kwietnia Beceku będzie mieć miejsce Międzygalaktyczny Zlot Standuperów prowadzony przez Mariusza Kałamagę. Na scenie sali ToTu pojawią się: Abelard Giza, Kacper Ruciński, Katarzyna Piasecka oraz Adam Grzanka i Tomasz Nowaczyk. Później w Starej Platformie zaplanowano koncerty Projektu poyutsze i Miejskiego kunsztu, a w Museum wystąpią Łąki Łan, po których w ramach afterparty pojawi się Exboyfriends czyli Piotr „Kędzior” Kędzierski i Dj Kostor.

W niedzielę wciąż będzie trwać Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów, natomiast wieczorem w Museum odbędzie się koncert Ani Rusowicz z Bandem.

Jak co roku Festiwal Dziwnie Fajne organizują stowarzyszenie BytoMy i Bytomskie Centrum Kultury.

Tak było rok temu:

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon