Dwa zuchwałe napady na starsze osoby

Policjanci z Bytomia zatrzymali 2 sprawców napadu na 57-latka. Kolejny zatrzymany napadł na 65-letnia kobietę.

Bytomski5 policja6d

Napadnięta 65-letnia mieszkanka bloku przy ulicy Tuwima wracała przed południe do domu. Gdy weszła do klatki schodowej została zaatakowana przez mężczyznę. Napastnik uderzył ją w twarz a gdy upadła zabrał jej torebkę z pieniędzmi i telefonem komórkowym. Zaalarmowani stróże prawa poszukiwali sprawcy. 25-latek został zatrzymany na ulicy w centrum miasta. Kryminalni z komendy odzyskali telefon komórkowy.

O kolejnym zdarzeniu zostali poinformowani policjanci przy ulicy dr Rostka. Został napadnięty 57-latek w mieszkaniu przy ul. Katowickiej. Z ustaleń wynika, że dwóch młodych mężczyzn w kapturach na głowie weszło do mieszkania pokrzywdzonego, gdzie pobili go i zabrali mu około 500 złotych. Następnego dnia kryminalni z komisariatu przy ulicy dr Rostka zatrzymali 19-latka oraz jego 16-letniego kolegę.

Bytomianin, który napadł na starszą kobietę usłyszał już zarzut. Śledczy wnioskowali do prokuratora o areszt dla niego. Sąd tymczasowo aresztował bandytę na 3 miesiące. Grozi mu teraz do 12 lat więzienia. Sprawcy napadu na mężczyznę również usłyszeli zarzuty rozboju. Starszego prokurator objął policyjnym dozorem. Grozi mu teraz do 12-lat więzienia. Natomiast młodszy z nich odpowie przed sędzią rodzinnym.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon