Bytom ma swojego kandydata do Europarlamentu

Żadne ugrupowanie polityczne w Bytomiu nie wystawiło swojego kandydata do Europarlamentu. Swoją szansę zwietrzył Tomasz Chojnacki i wystawia kandydatkę.

Bytomski5 romanowska1

Bytomianie mieli głosować na kandydatów spoza swojego miasta. Na żadnej liście do eurowyborów nie znalazł się bytomski kandydat, a ostatni, który miał taką szansę, radny Mariusz Janas z PIS ostatecznie nie trafił na listę. Teraz to się zmieniło. Swoją kandydatkę ujawnia Tomasz Chojnacki z projektbytom.pl. Będzie stratowała z listy „Polski Razem Jarosława Gowina” (PRJG). Tomasz Chojnacki z projektubytom.pl to od jakiegoś czasu reprezentant Jarosława Gowina w Bytomiu.

Do naszej redakcji trafił list otwarty kandydatki Barbary Romanowskiej z koła PRJG w Bytomiu. Ta nieznana dotychczas w naszym mieście osoba będzie stratowała z 10. miejsca listy Gowina i będzie wspierana przez projektbytom.pl. Z tego co udało się nam dowiedzieć, pani Barbara w Bytomiu prowadzi własny biznes i jest samotną matką wychowującą dziecko. Do tej pory kompletnie nieznana na bytomskiej scenie politycznej Romanowska ma być odpowiedzią na brak kandydatów z Bytomia. Jak mówi nam Tomasz Chojnacki, każdy bytomianin powinien głosować na „swojego” kandydata. Jak nas przekonuje coraz więcej decyzji zapada w Europie i Bytom powinien mieć tam swojego reprezentanta.

Więcej szczegółów dowiemy się na początku przyszłego tygodnia podczas konferencji prasowej, która ma zostać zorganizowana przez PRJG. List otwarty Barbary Romanowskiej można przeczytać poniżej.

Przeczytaj - KLIK

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 konferencja bytom

Na radną przez wybory do Europarlamentu?

PIS bez kandydata na prezydenta? Czy może poprą...

Bytomski4 go choj

Chojnacki z Gowinem?

Chojnacki wraca, PIS wydaje oświadczenie

Komitety Wyborcze zarejestrowane

Bytomski5 chojnacki podpisy

Czy powinno się zlikwidować strefę płatnego...

Bytomski4 wipler choj

Kolejny gość Chojnackiego – Wipler w Bytomiu