Koncert Dyplomowy bytomskiej Baletówki

W zeszły piątek odbył się Koncert Dyplomowy uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego. Na scenie Opery Śląskiej wystąpili uczniowie klasy maturalnej, którzy swoim pokazem scenicznym podsumowali całość nauki w szkole.

Bytomski5 3p18knenhiu1eilosmq78frl1oou4

Występ sceniczny maturzystów był kluczowym momentem koncertu. To tradycyjna, uroczysta forma zakończenia nauki w szkole, pokazania nabytych w ciągu dziewięciu lat edukacji umiejętności i zaprezentowania się szerokiej publiczności. Tegoroczna klasa maturalna Szkoły Baletowej składała się z dziesięciorga uczniów – ośmiu dziewcząt i dwóch chłopców. Na koncercie przedstawili oni wybrane wariacje z klasycznego repertuaru baletowego oraz układy choreograficzne z tańca współczesnego i charakterystycznego.

Druga część koncertu składała się z występów uczniów przygotowujących się do VI Ogólnopolskich Spotkań Konkursowych Młodych Tancerzy. Tegoroczne potrwają od 24 do 28 czerwca i odbędą się w Bytomiu.

Uczniowie klasy maturalnej 28 i 29 marca zdawali najważniejsze, sprawdzające ich kompetencje egzaminy: teoretyczny z wiedzy o tańcu i praktyczny z tańca. Po nich uzyskali dyplom zawodowych tancerzy.

W ich trakcie artyści musieli wykazać się umiejętnościami z zakresu tańca klasycznego, współczesnego oraz zaprezentować układ sceniczny w technice tańca klasycznego. Maturzyści mieli także przedstawić do wyboru: układ z tańca współczesnego lub charakterystycznego.

Do egzaminu uczniów przygotowywali nauczyciele tańca klasycznego – Aleksandra Piotrowska, Jacek Drozdowski, nauczyciele tańca współczesnego – Anna Kaczmarczyk oraz tańca charakterystycznego – Katarzyna Dziok.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon