Kamienica grozi zawaleniem?

Ewakuowano mieszkańców kamienicy przy ul. Józefczaka 31 z powodu zagrożenia katastrofą budowlaną. Strażacy zabezpieczyli miejsce i czekają na decyzję PINB.

Bytomski5 straz jozefczaka

W niedziele bytomska Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o luźnych szybach w oknach kamienicy na rogu ul. Józefczaka i Rostka, które grożą wypadnięciem na chodnik. Podczas interwencji strażacy stwierdzili w budynku duże spękania ścian. W ocenie strażaków istniało duże prawdopodobieństwo katastrofy budowlanej więc zarządzono ewakuację. Jak nas poinformował zastępca Komendanta Miejskiego Straży Pożarnej w Bytomiu bryg. Adam Wilk z kamienicy ewakuowana 7 osób na kilka godzin.

Na miejsce wezwano szefową Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego (PINGB) Elżbietę Kwiecińską, która po wstępnych oględzinach pozwoliła mieszkańcom wrócić do swoich mieszkań. Stwierdziła, że nie ma bezpośredniego zagrożenia katastrofą. O losie kamienicy i mieszkańców przesądzą kolejne ekspertyzy powiatowego inspektora, który zbada budynek i zdecyduje czy można w nim bezpiecznie mieszkać.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon